Chrome Android Versiyonunda Yazıları Büyütme

/ 21 Kasım 2018 / 618 / yorumsuz
Chrome Android Versiyonunda Yazıları Büyütme

Chrome Android Versiyonunda Yazıları Büyütme

 

Masaüstünde olduğu gibi mobil platform üzerinde de bir hayli popüler olan Google Chrome, geniş kullanıcı ağı ile liderlik koltuğunda oturuyor. Uygulamanın bir hayli popüler olması, elbette daha fazla sorunun sorulmasına yol açabiliyor. Chrome Android versiyonunda yazı boyutu nasıl büyütülür sorusu bahsi geçen duruma örnek teşkil ediyor. Gözlük kullanımında veya daha rahat okuma desteği oluşturmada yazı boyutunu büyütmek isteyebilirsiniz. Peki, Chrome Android versiyonunda yazıları büyütme nasıl yapılır?

Chrome Android Yazı Boyutunu Büyütme

 

Kullanmakta olduğunuz Google Chrome internet tarayıcısında yazı boyutunu kolayca büyütebilirsiniz. Uygulamanın Android versiyonu için geçerli olan yazı büyütme yolu şu şekilde:

  • Google Chrome Android uygulamasını açın
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunun
  • Ayarlara gidin
  • Erişilebilirlik sekmesine tıklayın
  • Metin ölçekleme çubuğu üzerinden istediğiniz boyutu belirleyin

Chrome Android yazı boyutu büyütme bu denli kolay bir işlem olarak tanımlanabilir. Yüzdelik ölçek olarak ayarlanabilen boyut, bu sayede ince ayar vermenizi mümkün hale getiriyor. İstediğiniz boyutu buluna kadar rahatlıkla ayarlama gerçekleştirebilirsiniz.

Yazı Boyutunu Eski Haline Getirme

 

Eğer hali hazırda Google Chrome Android uygulamasını belirli bir yazı boyutu ile kullanmaya alıştıysanız ve yeni ayara bir türlü alışamıyorsanız eskiye dönebilirsiniz. Bunun için yine aynı yolu takip ederek ölçeklendirme oranını eskiye getirmeniz yeterli. İşlem anında uygulanmaya başlanacaktır. Bu sayede eski yazı boyutuna geri dönmüş olacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.