Chrome Kendi Kendine Kapama Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 8 Mart 2018 / 5.287 / yorumsuz
Chrome Kendi Kendine Kapama Sorunu Nasıl Çözülür?

Chrome Kendi Kendine Kapama Sorunu Nasıl Çözülür?

Dünyanın en çok kullanılan arama motorları arasında yer alan Google Chrome aynı zamanda sürekli olarak virüs saldırılarına da maruz kalıyor. Google mühendisleri saldırılara karşı teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürürken yapılan bu saldırılar kullanıcıların sık sık arama motorunda sorunlar yaşamasına neden oluyor. Özellikle de Chrome kendi kendine kapanma sorunu sıklıkla ortaya çıkıyor. Peki, chrome kendi kendine kapama sorunu nasıl çözülür?

Çakışan Programları Bulma İlk Adımınız Olmalı

Tarayıcınız sürekli olarak sizin isteğiniz dışında kapanıyorsa ilk kontrol etmeniz gereken tarayıcınız ile çakışan bir program bulunup bulunmadığını kontrol etmek olmalıdır. Bunun için bilgisayarda çakışan programları bulma uygulamalarından yararlanabileceğiniz gibi aynı zamanda sorunu yaşamaya başlamadan hemen önce yüklediğiniz programları silerek işe başlayabilirsiniz. Buna ek olarak program ekle kaldır bölümünden adını bilmediğiniz ya da tam adı yazılı olmayan programları da silebilirsiniz.

Eklentileri Kontrol Edin

Kendi kendine kapanma sorunu için atabileceğiniz bir diğer adım ise eklentileri kontrol etmektir. Farkında olmadan kabul edeceğiniz zararlı bir eklenti bu soruna neden olabilmektedir. chrome://extensions adresini tıklayın ve açılan ekranda bilmediğiniz eklentilerin tümünü silin. Tüm bunlara rağmen sorunlarınız devam ediyorsa Google Chrome arama motorunu kaldırın ve baştan yükleyin. Sorun virüsten kaynaklanıyorsa ücretli bir virüs koruma programı üzerinden virüs taraması yaparak virüsün temizlenmesini sağlayarak sorununuz için çözüm bulabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.