Chromebook’ta ekran görüntüsünü nasıl alırsınız?

/ 23 Aralık 2018 / 656 / yorumsuz
Chromebook’ta ekran görüntüsünü nasıl alırsınız?

 

Chromebook’ta ekran görüntüsü nasıl alınır?

 

Bir web sayfasının görüntüsünü yakalamak, online olarak yapılan bir ödemeyi kaydetmek veya ekranınıza bir fotoğrafın resmini arkadaşınıza gönderebilmek için ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı bilmeniz gerekir.

Bir Chromebook‘ta bunun klavyede ‘Prt Scr‘ düğmesi olmadığından nasıl elde edilebileceği açık değil ancak ekran görüntüsü almak çok kolay. Bir Chromebook’ta ekran görüntüsü almak için birkaç farklı yol gösteriyoruz.

 

Chromebook’ta ekran görüntüsü almak için bir klavye kısayolu kullanabilir miyim?

 

Evet. Ekran görüntüsünü yakalamanın en hızlı yolu, ChromeOS‘ta mevcut olan kısayol tuş bileşimini kullanmaktır. Bunu yapmak için ctrl tuşunu basılı tutmanız ve ardından aynı anda Genel Bakış tuşuna basmanız gerekir. Üst sıranın ortasında bulunabilir ve sağında iki dikey çizgi ile bir kare gibi görünüyor.

 

Bu tuşa bastıktan sonra, ekranın sağ alt kısmında yakaladığınız görüntüyü gösteren bir kutu görmeniz gerekir.

Bunu tıklarsanız onu düzenleyebilir veya bir e-postaya, iletiye veya belgeye hemen yapıştırmak istiyorsanız Panoya Kopyala seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Chromebook’lar için ekran yakalama uygulamaları var mı?

 

Evet var. Ekranın hangi bölümlerini yakaladığınız konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, en iyi yol Chrome Web Mağazası‘nı ziyaret edip, çok sayıda özel ekran görüntüsü uygulamasından birini indirmek olacaktır.

Nimbus , sadece yakalamak istediğiniz ekranın belirli bir alanını seçmenize izin vermediği için iyi bir seçenektir, ancak aynı zamanda ekranın video kaydetme ile ilgili hükümler de vardır.

Nimbus’u kullanmak için, uzantıyı Chrome Store’dan yükleyin, ardından tarayıcı pencerenizin sağ üstünde görüntülenecek N simgesine sağ tıklayın (veya iki parmağınızla dokunmatik alana dokunun).

 

 

Nimbus Ekran Görüntüsü> Seçili alanı seçmeniz gereken bir menü görünecektir.

Şimdi sadece yakalamak istediğiniz ekranın bir kısmını belirleyin, bittiğinde onay simgesini tıklayın ve resmi sabit sürücünüze veya Google Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Yararlı bir küçük uygulama olduğu için Nimbus’un sunduğu diğer çeşitli özelliklerle denemeye de değer.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.