Chromebook’ta Şifrenizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

/ 27 Ocak 2019 / 847 / yorumsuz
Chromebook’ta Şifrenizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

 

Chromebook’ta Şifreniz Nasıl Değiştirilir?

Şifrenizi rutin olarak değiştirmek iyi bir uygulamadır. Bu, Google hesabınızı giriş yapmak için kullandığınız için Chromebook‘lar için özellikle doğrudur. Neyse ki, bir Chromebook’ta şifrenizi değiştirmek oldukça kolaydır.

Bir Chromebook kullanıyorsanız, Google’ın hizmetlerini diğer cihazlarınızda kullanmanın iyi bir şansı vardır. Örneğin, Chromebook’ta bir Google Dokümanı yazabilir, daha sonra iPad‘inizde, cep telefonunuzda veya başka bir cihazda daha sonra okuyabilirsiniz. Tüm bunlar Google hesabınız üzerinden gerçekleşir ve tüm Google Drive dosyalarınıza yalnızca tek bir şifre ile ulaşabilirsiniz.

Chromebook’ta da oturum açmak için Google hesabınızı kullanırsınız ve Chromebook’taki şifreyi değiştirmek Google hesabınız için de değiştirir. Google hizmetlerini başka bir cihazda kullanmaya gittiğinizde, yeni şifrenizle oturum açmanız istenir.

Chromebook’ta Şifre Nasıl Değiştirilir?

Yeni bir Chrome tarayıcı penceresi açarak başlayın.

Sağ üstte profil fotoğrafınızı seçin, ardından Google Hesabı’nı seçin.

Oturum aç ve güvenlik’i seçin.

Google’da Oturum Açma bölümünü görene kadar aşağı kaydırın, ardından “Şifre” yi seçin.

Mevcut şifrenizi girin.

İki faktörlü kimlik doğrulama yönteminizle onaylayın.

Yeni şifrenizi girin ve onaylayın. Parola yöneticisinin oluşturduğu parola güçlü veya daha iyisi olduğundan emin olmak istersiniz . “Şifre Değiştir” i seçin.

Bir açılır ekran, diğer cihazlarda Google hesabınızdan çıkış yapacağınızı bilmenizi sağlar. Mevcut Chromebook’unuzda oturumunuz açık kalacak ve akıllı telefonunuzdaki Google İstemi’ni iki faktörlü kimlik doğrulama yönteminiz olarak kullanırsanız, o telefonla da oturumunuzu açık tutmayı seçebilirsiniz. “Tamam” ı seçin.

Bu kadar! Diğer cihazlarınızda yeni şifrenizle oturum açmanız gerekecek; sonra her şey daha önce olduğu gibi çalışacak!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.