Çift SIM Kartlı Telefon Tek SIM Kartla Çalışır mı?

/ 7 Aralık 2019 / 4.635 / yorumsuz
Çift SIM Kartlı Telefon Tek SIM Kartla Çalışır mı?

GSM cep telefonlarının çoğunda yalnızca tek bir SIM kart yuvası bulunur, ancak bazılarında birden fazla SIM kart takma özelliği bulunur. Tek bir SIM kartı kullanamamanızın bir nedeni yok. Ekstra yuvalar basitçe başka bir taşıyıcı ekleme kabiliyeti sunar.

İkili SIM’lerin Sebepleri

Bir GSM telefonunda SIM kart, telefonun aramaları ve metin mesajlarını göndermek ve almak için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri tutar. Hücresel taşıyıcıların çoğu dolaşım sunarken, bu tür masraflar, operatörünüz tarafından kapsanmayan bir bölgeyi ziyaret ettiğinizde yüksek olabilir. Şirketler tam dakika ücret alırlar ve genellikle tamamlanırlar, bu nedenle 1:01 süren bir arama 2 dakikalık konuşma süresi olarak ücretlendirilir. Birçok şirket ön ödemeli SIM kartlar sunar. İkili SIM telefonla, seyahat ederken telefonunuzu kullanarak yerel bir şirketten bir SIM kart satın alabilir ve orijinal taşıyıcınızda arama yapma ve alma özelliğini kaybetmeden telefonunuzda kullanabilirsiniz

Çift SIM Takma

Çoğu GSM telefonundaki SIM kartlar bataryanın altına takılıdır. Cihaza bağlı olarak, SIM kart bir yuvaya girebilir, bir klipsin altına kayabilir veya bir kafese sığabilir. SIM tutucu veya yuvalar genellikle numaralandırılır ve normal taşıyıcınız için SIM kart 1 numaralı yuvaya girer. Bazı modellerde dışta ekstra SIM kart yuvası vardır. Bağlantı noktasında bir numara görmüyorsanız, hangisinin varsayılan olduğunu bulmak için telefon kılavuzuna bakın.

Kartı Etkinleştirme

Cep telefonları, arama beklenirken her zaman şebekeye bağlı değildir. Anten telefonun bataryasının büyük bir bölümünü tüketir, bu nedenle çoğu telefon şebekeyi yalnızca birkaç saniyede bir kontrol eder. Bu yüzden telefonun bekleme süresi konuşma süresinden çok daha uzun. Bazı çift SIM telefonlarda, telefon aramalar için bir kartı kontrol eder ve ardından diğerini kontrol eder. Telefon bu özelliği desteklemiyorsa, SIM kartı el ile değiştirmeniz gerekir. Arama Ayarları veya Arama Seçenekleri menüsü için telefonun Ayarlar menüsünü kontrol edin.

Dual SIM’lerin Dezavantajları

Bir cep telefonunun arama yapmak ve almak için yalnızca bir anteni olduğundan, bir seferde yalnızca bir SIM kart aktif olabilir. Örneğin, telefonda bir SIM’de konuşamaz ve diğer SIM’de bir arama alamazsınız. Telefondayken diğer SIM’den gelen tüm aramalar, gelen aramalar için her iki SIM kartını da kontrol edebilen telefonlarda bile doğrudan sesli mesaja gider. Anten daha sık etkin olduğundan, her iki SIM’i de aynı anda kontrol eden telefonların batarya ömrü daha kısa.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz