Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu

/ 22 Aralık 2017 / 10.285 / yorumsuz
Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu

Bazı Android ya da iOS cihazlarda App Store veya Google Play Store üzerinden uygulama indirme esnasında “cihazınız bu sürümle uyumlu değil” uyarısı çıkıyor. Bu sorun, kullanılan cihazın işletim sistemi sürümünün eski olmasından kaynaklanıyor.

Cihaz Uyum Sorunu Nasıl Çözülür?

Android cihazlarda Google Play Store’dan uygulama indirirken ekrana gelen “cihazınız bu sürümle uyumlu değil” uyarısı ve iOS cihazlarda App Store üzerinden uygulama indirmek isterken “yükle” butonuna tıklanmaması yani butonun pasif görünmesi takdirinde kullanıcıların yapması gereken bazı işlemler bulunuyor.

iOS cihazlarda bu sorunu çözmek için uygulamayı alternatif olarak iTunes programından yüklemek, sorunu ortadan kaldıracaktır. Android cihazlar için ise Google Play mağazasında bu sorunla karşılaşıldığında uygulamanın APK dosyasını güvenilir bir siteden indirmek işe yarayacaktır. Ayrıca telefon ayarlarından uygulama yöneticisine girerek Google Play Store kısmına dokunarak verileri sil seçeneği ile bu sorun geçici olarak da olsa çözülebilir. Bu arada belirtmek gerekir ki Ayarlar kısmında yer alan Güvenlik bölümünden “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini aktif bırakmak gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.