Çinli bir firma katı hal pilleri geliştirdiğini iddia ediyor!

/ 22 Kasım 2018 / 548 / yorumsuz
Çinli bir firma katı hal pilleri geliştirdiğini iddia ediyor!

 

Katı hal piller geliştiriliyor

 
Katı hal piller modern elektroniklerin kutsal kazığı olacağına ve tüm sorunlarımızı hızlı şarj, uzun ömür ve dayanıklılık ile çözebileceğimize söz veriyor. Ancak, tüketiciye hazır bir üründen hala uzaktayız diye düşünüyoruz.

Endüstri kaynakları, Çinli bir şirketin, katı hal pilleri üretmek için bir yol bulmuş olabileceğini bildiriyor. Firma Qing Tao Enerji Geliştirme Şirketi olarak adlandırılıyor ve ülkedeki teknik Tsinghua Üniversitesinden geliyor. Küçük şirket, Doğu Çin’de yılda 100MWh değerinde hücre üretebilen bir üretim hattı kurdu.

Geleceğe bakacak olursak, şirket 2020 yılına kadar üretimi 700MWh’ye yükseltmeyi planlıyor. Tek bir ünitedeki enerji yoğunluğu 400Wh / kg, yani 250-300Wh civarında olan son nesil lityum-iyon pillere kıyasla % 30’dan fazla artış var. Ne yazık ki, bu konuda daha fazla ayrıntı yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular