Çocuklara Özel Messenger Facebook’tan Geliyor

/ 9 Aralık 2017 / 543 / yorumsuz
Çocuklara Özel Messenger Facebook’tan Geliyor

Çocuklara Özel Messenger Facebook’tan Geliyor

Ülkemizde ne yazık ki çocukların cep telefonu kullanma yaşı gün geçtikçe düşmeye devam ediyor. Çocukların sosyal medyayı oldukça etkin bir şekilde kullanmaya başlaması üzerine Facebook harekete geçti. Facebook tarafından geliştirilen yeni Messenger özellikle 6-12 yaş aralığında olan çocukların kullanımına özel olarak tasarlanıyor. Uygulamanın en büyük özelliği çocukların bir Facebook hesabı ya da telefon numarası olmasa dahi uygulama üzerinden aileleri ile görüşebilecek.

Tableti Olan Çocuklar Messenger Kullanabilecek

Sim kartı bulunmayan iPod ve tablet gibi teknolojik cihazları bulunan çocuklar Facabook tarafından geliştirilen Messenger Kids uygulamasını kullanarak aileleri ile iletişim kurabilecekler. Uygulamayı kullanmak isteyen ailelerin tek yapmaları gereken ise uygulamanın kullanılmak istendiği cihaza indirilmesi ve ardından ebeveyn tarafından kendi Facebook hesabı üzerinden hesap doğrulama işleminin yapılması. Facebook tarafından tamamen reklamsız olarak kullanıma sunulması beklenen uygulama sayesinde ebeveynler de çocuklarının kimlere konuştuğunu çok daha kolay bir şekilde takip edebilecekler.

Arkadaş Eklerken Ebeveyn Onayı Gerekecek

Çocuk kendi arkadaşıyla görüşmek istediğinde hesabı onaylayan ebeveynin buna onay vermesi istenecek. Yine çocuk konuşmak istemediği kişileri engelleyebilecek ve rahatsız olduğu durumlarda raporlamada bulunabilecek. Şu anda sadece Amerika’da yaşayan kullanıcılara sunulan bu hizmetin Amerika’nın dışına çıkıp çıkmayacağı ya da ne zaman çıkacağına dair bir açıklama bulunmuyor. Zaten Messenger Kids uygulaması İOS platformu için önizleme sürümü ile kullanımda bulunuyor ve Android platformuna önümüzdeki ay içerisinde gelmesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.