Çoklu Görevde Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

/ 4 Eylül 2018 / 2.308 / yorumsuz
Çoklu Görevde Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Çoklu Görevde Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Android işletim sistemini kullanan kişilerin sıklıkla kullandıkları özelliklerin başında tek bir ekranda aynı anda iki farklı uygulamayı çalıştırmanıza izin veren çoklu görev özelliğidir. Android işletim sisteminde aynı anda iki uygulamayı ekranı ikiye bölerek kullanmanızı sağlayan bu özellik ne yazık ki yüksek pil tüketimine neden oluyor. Peki, çoklu görevde pil ömrü nasıl uzatılır?

Akıllı Telefonların Pil Sorunu Devam Ediyor!

Akıllı cep telefonları sundukları özellikler ve indirilen uygulamalar sayesinde gün içerisinde nerede ise sürekli olarak elimizde kullanılırken bu da hızlı pil tüketimi anlamına geliyor. Bazı cep telefonları aynı gün içerisinde iki kere şarj edilmesi nedeni ile eleştirilirken özellikle de çoklu görev penceresini sıklıkla kullanan kişilerin hızlı pil bitmesi şikâyetleri çok daha fazla oluyor. Yaşanan sorunun çözümü için bazı cihazlar kullanıcılarına yazılım desteği vererek bazı iyileştirmelerde bulunmaya çalışıyor.

OLED Ekranlı Akıllı Cep Telefonları İçin Yeni Destek Yolda!

Son dönemde üretilen tüm akıllı cep telefonlarında OLED ekran teknolojisi kullanılırken bu ekrana sahip olan cihazlarda çoklu görevde pil ömrünü uzatmak için MultiDroid adı verilen yeni bir yazılım geliştirildiği öğrenildi. Şu anda test aşamasında olan uygulama ile oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği açıklanırken yazılım şu anda deneme aşamasında olduğu için henüz indirmeye açık değil. Ekranda kullanılmayan belirli bölgelerin parlaklığını azaltarak tasarruf sağlayan yazılım sadece OLED ekrana sahip olan cihazlarda çalışacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Yorum yaz