Corning Gorilla Glass Ne Anlama Geliyor?

/ 6 Ekim 2018 / 810 / yorumsuz
Corning Gorilla Glass Ne Anlama Geliyor?

Corning Gorilla Glass Ne Anlama Geliyor?

 

2015 yılında Corning Inc tarafından tasarlanan Gorilla Glass, sunduğu avantajlar neticesinde günümüzde epey yaygın bir kullanıma ağına sahip olmayı başardı. Akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazların pek çoğunda Gorilla Glass’a rastlamak mümkün. İnovatif olarak nitelendirilen özel tasarımlı cam, sahip olduğu özellikler neticesinde büyük bir başarı elde etmiş durumda.

 

Corning Gorilla Glass Nedir?

 

Corning Gorilla Glass, doğada normal koşullarda oluşmayan ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı yapıda olan bir cam türü olarak nitelendirilebilir. Camın şiddetli darbelere karşı dayanıklı olması, özellikle taşınabilir cihazlarda sıklıkla kullanılmasını mümkün hale getiriyor. Özellikle düşme tehlikesi yaşayabilecek olan ürünlerde sıklıkla Gorilla Glass’a rastlamak mümkündür.

Standart cam üretimi aşamalarından daha farklı şekilde üretilen Gorilla Glass, alüminyum, silikon ve oksijen moleküllerinin bir araya getirilmesi neticesinde üretiliyor. Üretim aşamasında alkali luminosilikat denen bir sistem hakim kılınıyor. Tüm bunlar, oldukça hafif ancak bir hayli dayanıklı bir camın ortaya çıkmasını sağlıyor. Nitekim camın hafif olması, pek çok cihazda yaygın bir şekilde kullanılmasını destekliyor.

 

Corning Gorilla Glass 5

Farklı sürümler halinde kullanıma sunulan Gorilla Glass, şu anda 5. versiyonu ile güncel cihazlarda boy gösteriyor. Corning Gorilla Glass 5, laboratuvar ortamında 1,6 metre yükseklikten düşme testlerinden başarılı bir şekilde geçti. Ayrıca Corning, Gorilla Glass 5’e 1 metrelik sert zemine düşüşlerde %80 ihtimalle kırılmama unvanını vermiş durumda.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular