Cosa Kurulum Tamamlanamadı Hatası ve Çözümü

/ 13 Aralık 2018 / 1.527 / yorumsuz
Cosa Kurulum Tamamlanamadı Hatası ve Çözümü

Cosa Kurulum Tamamlanamadı Hatası ve Çözümü

 

Cosa kurulumu yapmaya çalışıyor ancak bir türlü işlemi tamamlayamıyorsanız modem üzerinde belli başlı ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Genellikle Cosa kurulum tamamlanamadı hatası alan kullanıcılar, ne yazık ki bu sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Çözüm olarak uygulanabilecek belli başlı yollar bulunuyor. En temel çözüm ise modem ayarlarında saklı denilebilir.

Cosa Kurulum Hatasının Çözümü

 

Öncelikle modem ayarlarınıza ulaşmalısınız. Bunun için 192.168.1.1 adresini tarayıcınız aracılığıyla ziyaret edin. Kullanıcı adı ve şifre bölümüne admin girmeyi deneyebilirsiniz. Eğer şifre kabul edilmiyorsa admin yerine internet sağlayıcınızın ismini girmeyi de denemeniz mümkün.

Karşınıza gelen sayfada Ayarlar > SSID yolunu takip etmelisiniz. Modem isminize tıklamanız halinde ek seçenekler ekrana gelecektir. Bu yol, farklı modemlere göre değişebiliyorlar. Amacınız modeminizin kablosuz ayarlarına ulaşmak olsun.

Ayarları açtığınızda şifrenizin WPA2 WPA olarak seçili olmasına dikkat edin. Alt kısımdaki seçenek ise TKIP CCMP olarak kalsın. Kablosuz sekmesini açtıktan sonra 802.11bgn 2.4 GHz 20 MHz seçeneğini seçin. Kanal olarak ise 6’yı belirleyin. Uygulama veya ayarları kaydet butonuna tıklayın.

 

Sorun Çözülmezse

 

Eğer uyguladığınız işlemlere rağmen Cosa kurulum tamamlanamadı hatası almaya devam ediyorsanız kablosuz kanalı 6 yerine 13 olarak seçmeyi deneyin. Modem ayarlarınıza bir türlü ulaşamıyor ve şifrenizi yanlış giriyorsanız servis sağlayıcınıza başvurmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca modeme reset atma işlemi, şifrenizi sıfırlayacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular