Cosa Modem Kurulum Tamamlanmadı Hatası Alıyorum

/ 30 Aralık 2018 / 746 / yorumsuz
Cosa Modem Kurulum Tamamlanmadı Hatası Alıyorum

Cosa Modem Kurulum Tamamlanmadı Hatası Alıyorum

 

Modem kurulumu yaparken sık sık alınan hatalardan olan, Cosa modem kurum tamamlanmadı hatası neden kaynaklandığı ve çözümü kullanıcılar tarafından merak edilmekte olup, çözülmesi istenmektedir. Bu sorunun neden kaynaklandığı hakkın da bilgileri sizlere verirken aynı zaman da çözümü hakkında da bilgileri sizler ile paylaşacağız.

 

Kurulum Tamamlanmadı Hatası Neden Olur?

 

Cosa kurulum tamamlanması hatası, her zaman olmasa da bazı zamanlarda Cosa modemlerinin kurulumu sırasında karşınıza çıkmaktadır. Bu sorun bazen de Cosa ağı görünmüyor ve bağlantı yapılamıyor olarak da görünmektedir. Bu sorun, modem ayarlarının doğru şekilde yapılmamasından kaynaklı olup, sorunun düzelmesi için ise modem kurulumunun tekrar yapılması gerekmektedir.

 

Cosa Kurulum Tamamlanmadı Hatası Çözümü

 

Cosa kurulum tamamlanması hatası çözümü için öncelikle yapılan ayarların sıfırlanması için resetlenmesi gerekmektedir. Daha sonra kurulum yeniden başlatılması gerekmekte olup, daha önce kurulum sırasında yapılan hatanın yapılmaması gerekmektedir. Bunun için ise adımları takip etmelisiniz. İlk olarak modemin içerisine girmek için Google Chrome açıp 192.168.1.1 tıklamalı ve ara yüze erişmelisiniz. Kablosuz seçeneğine erişim sağlayarak ayar seçeneğinden SSID başlık altında modem kablosuz ağ adına tıklamalısınız. Bura da WPA2 WPA seçeneği seçilmelidir. Alt kısım da ise TKIP CCMP seçilmelidir. PHY başlığı adı altında yer alan ayar moddan ise 802. 11 bgn2.4 GHz 20 MHz seçimi yapılmalı ve kanal kutucuğunu işaretleyerek, aşağıda seçeneğini seçmelisiniz. Son olarak ise anal kanal 6 seçeneğini seçerek uygula ve ayarları kaydet diyerek çıkış yapmalısınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.