COVID’ li Hastaya Corona Aşısı Vurulur Mu?

/ 9 Ekim 2020 / 4.092 / yorumsuz
COVID’ li Hastaya Corona Aşısı Vurulur Mu?

Son zamanlarda aşı gündeme geldiği için kafalarda merak uyandıran sorulardan biri COVID’li hastaya aşı vurulur mu sorusu.

COVID aşısı test aşamasında olup stabil hale henüz gelmemiştir. COVID geçiren hastaya aşı vurulmaz. Aşının koruyucu özelliği bulunmaktadır. Mevcut hasta tedavisinde kullanılmamaktadır. Ancak unutmamalıyız ki virüsten korunmamanın yolu maske, mesafe ve hijyen kuralları.

COVID’li Hastaların Tedavisi

Corona bulaşan hastalar karantinaya alınarak antibiyotik tedavisine alınırlar. Durumu ciddileşen hastalarsa daha ileri yöntemlerle yoğun bakımlarda tutulmaktadır. Corona aşısının bulunması ile beraber corona hayatımızdan çok hızlı bir şekilde silinecektir.

Aşı Kimlere Yapılır?

Bilinenin aksine corona aşısı COVID’li hastalara değil sağlıklı insanlara yapılır. Aynı grip aşısı benzeri bir mantıkla çalışır. Zayıflatılmış virüs önceden insan vücuduna aşıyla yerleştirilir. Vücut bu virüsle savaşmayı öğrenir. Ardından herhangi bir temas durumda zaten savaşmayı bildiği için virüsü direkt olarak yener. COVID’li hastaya aşı yapılması durumu daha da ciddileştirir.

Aşı Virüse Karşı Korur Mu?

Sağlıklı bir insanın corona aşısı olması durumunda aşı koruyucu etki gösterecektir. Sağlık çalışanları gibi öncelikli çalışanların aşıyla korunması hastanelerde ki hasta sayısında ciddi düşüş yaşatır. Sonuç olarak corona aşısı COVID’li hastalara değil sağlıklı insanlara yapılır.

 

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular