CyDecSys Nedir?

/ 19 Kasım 2018 / 537 / yorumsuz
CyDecSys Nedir?

CyDecSys Nedir?

 

Milli bir sistem olarak anılan CyDecSys, duyurulması ile birlikte pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Doğrudan yerli olacak şekilde tasarlanan sistem, özellikle siber güvenlik alanında bir hayli faydalara sahip denilebilir. Son yıllarda önem teşkil etmeye başlayan siber güvenlik, önemli bilgilerin güven içerisinde tutulması ve kötü kişilerin ellerine geçmemesi gibi noktalar ile dikkat çekiyor. Bu konuda pek çok ülke devletlerinin çalışma içerisinde olduğu rahatlıkla söylenebilir. CyDecSys nedir sorusuna karşılık verilebilen siber güvenlik sistemi cevabı, elbette çok daha derin tanımlamalar içerebilmektedir.

CyDecSys Ne İşe Yarar?

 

Risk sınıflandırma ve zafiyet tespiti gibi konularda doğrudan bilgi sağlayan CyDecSys, bu çerçevede siber güvenliğin oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Sistem neticesinde neredeyse tüm zafiyetlerin tespit edilebilmesi mümkün denilebilir. Nitekim bu da sistemin ne denli önemli ve gelişmiş olduğunu kanıtlıyor.

Yerli olması, sistemin özellikle ülkemizdeki siber açıkları tespit etmesinde önemli bir fayda sağlıyor. Özellikle güvenlik şirketlerinin ve büyük kuruluşların siber güvenliğin sağlanmasına yönelik CyDecSys gibi sistemleri tercih ettikleri bir gerçek. Nitekim yeni sistem, bu durumu çok daha milli bir bilince hizmet ederek gerçekleştiriyor.

İhraç Dahi Edilebilir

 

Geliştirilen yeni sistem, özellikle ülke içinde yaygın bir kullanım ağı elde ettikten sonra yurt dışına dahi ihraç edilebilir. Siber güvenlik alanında başarının sağlanması ve daha fazla şirketin dikkatini çekmek elbette önem teşkil ediyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular