Daha Yüksek Performans Arayanlara “Android Pie Go Edition”

/ 3 Eylül 2018 / 1.105 / yorumsuz
Daha Yüksek Performans Arayanlara “Android Pie Go Edition”

Daha Yüksek Performans Arayanlara “Android Pie Go Edition”

Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android Pie sürümü uzun bir bekleyişin ardından resmen tanıtılarak indirmeye açılmıştı. Yeni işletim sisteminde de geleneği bozmayan ve alfabetik sıradaki tatlı isimleri ile yola devam eden Google son işletim sisteminin adının Android Pie olduğunu açıklamıştı. Teknolojinin zirvesinde yer alan şirket bu seferde Android Pie Go Edition tanıtımı ile göz doldurdu.

Hafif Android Sürümleri İçin Geliştirildi

Android tarafından alt seviye cihazlar ve hafif Android sürümleri için geliştirilen işletim sistemi olarak lanse edilen Android Pie Go Edition bir önceki sürüm olan Android Oreo Go sürümüne oranla pek çok iyileştirme içeriyor. Yeni işletim sisteminin kullanıcılara sunduğu en büyük avantaj ise azaltılan işletim sistemi sayesinde açılan yeni ek depolama alanı olacak. Android Oreo Go sürümünü kullanan kişilerin Android Pie Go Edition sürümüne geçiş yapmaları durumunda cihazlarında 500 MB ek depolama alanı açılmış olacak.

Ucuz Android Telefon Almak İsteyen Kişilere Daha Fazla Seçenek Sunulacak

Android Go sürümünü kullanan cihaz sayısının yıl sonuna kadar rekor seviyede artması beklenirken bu da ucuz akıllı cep telefonları almak isteyen kişilere daha fazla seçenek sunulması anlamına geliyor. Yapılan açıklamaya göre 2018 yılsonuna kadar Android Go adı verilen hafifletilmiş işletim sistemi yüklenecek olan ucuz akıllı telefonu modeli üreten firma sayısı yüzün üzerine çıkacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.