Daydream VR’da mevcut herhangi bir Android uygulamasını kullanabileceksiniz

/ 25 Eylül 2018 / 561 / yorumsuz
Daydream VR’da mevcut herhangi bir Android uygulamasını kullanabileceksiniz

Daydream VR’da  Android uygulaması kullanımı

 

Google, bugün Daydream VR alanında herhangi bir Android uygulamasını kullanabileceğimizi duyurdu.
Bu özellik, sanal ortamda Google Chrome‘u kullanarak, 3B alanda oluşturulmuş bir 2B uygulamasıyla çok işe yarayacak.

Bu yeni özellik, VR kulaklıkların uygulamalarını önemli ölçüde genişletecek.
VR oyunları oynamakla veya VR‘de belirli bir görev yürütmekle ilgilenmiyorsanız, daha fazla “eğlence için” satın alabilirsiniz.

Oyunlar, üretkenlik uygulamaları, video oynatıcılar, hatta market listenizde Daydream desteğiyle bakarak kullanmanız mümkün.

Neye benzeyeceğine bir örnek olarak, Google bir VR kullanarak Android oyun Mini Metro‘yu oynayan birisinin bu GIF‘sini yayınladı ;

 

 

 

Gördüğünüz gibi, 2D oyun 3D uzayda düz olarak yerleştirilir ve VR ile bağlantı kurarak (uzaktan kumandasını kullanarak) “dokunmatik ekranı” manipüle edersiniz.

Bu kurulum, sanal gerçeklik için yakın zamanda kullanıma sunulan Google Chrome‘a çok benziyor . VR kullanıma açıkken, bir akıllı telefon üzerinde yaptığınız gibi web‘de gezinebilir ve Chrome‘un 2 boyutlu düzenini ekrana yansıtmış olursunuz. Aşağıya bakın ;

 

 

 

 

Google, Google Chrome için kullanılan aynı teknolojiyi başka bir Android uygulamasında kullanmanın bir yolunu bulmuş olmalı.

Konuyla ilgili Google‘ın blog gönderisine göre, yeni özellik geliştiricilerin kullanımına sunulacaktır. Buradan anladığımıza göre herkesin erişebilmesi için mevcut uygulamalarını VR‘de test etmelerine izin verecek gibi gözüküyor. Google, “yakında” demenin dışında, bu geliştirici sunumuna net bir tarih vermedi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.