DIGIFON Nedir?

/ 27 Aralık 2018 / 556 / yorumsuz
DIGIFON Nedir?

DIGIFON Nedir?

Son yıllarda cep telefonu üzerinden dolandırıcılık faaliyetleri epey arttı. Çeşitli mesajlar ve bildirimler ile kullanıcıyı kandırmaya çalışan kötü niyetli kişiler, kişisel bilgilerin çalınmasına kadar olumsuz sonuçlar ortaya koyabiliyor. Nitekim bu durum içerisinde değerlendirilen DIGIFON adıyla gönderilen mesajlar da ortaya çıktı. Sesli mesajınız var, 8882322270 B046 bilgisini içeren bir mesaj aldıysanız geri dönüş yapmayın.

 

Sahte SMS ile Dolandırıcılık

 

SMS üzerinden dolandırıcılık son zamanlarda epey artış gösterdi. Kullanıcılara gönderilen sahte mesajlar, kişinin o numarayı araması ile yüksek faturalar ile karşılaşmasına yol açıyor. Doğrudan cep telefonu faturasını arttıran bu arama, ne yazık ki gereksiz bir harcama çıkarıyor. Bu nedenle kimliğinden emin olmadığınız numaraları aramamanız gerekiyor.

Özellikle şu kadar TL kazandınız veya çekilişin kazananı siz oldunuz gibi bilgiler içeren mesajlar son derece tehlikeli olabilmekte. İleri yaştaki kullanıcıları hedeflemeyi dahi başaran çeşitli dolandırıcılar, bu kişilerin o numarayı arayarak kişisel bilgilerini paylaşmalarını sağlıyor. Çeşitli sorulara cevap veren kullanıcı, böylelikle dolandırılma ile karşı karşıya kalıyor. DIGIFON kullanıcı adıyla gönderilen mesajlara da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Kişisel Bilgilerinizi Vermeyin

 

Herhangi bir numarayı aradığınızda veya size gelen bir aramayı cevapladığınızda kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. Art arda gelen kişisel sorulara temkinli yaklaşmanız gerektiği ve aynı zamanda bu soruların cevaplarını yakınlarınızla dahi paylaşmamanız gerektiği bir gerçek. Bu nedenle dikkatli hareket etmenizde fayda var.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular