Dijital Müzik Oluşturmak İçin En İyi Siteler

/ 1 Şubat 2019 / 472 / yorumsuz
Dijital Müzik Oluşturmak İçin En İyi Siteler

03

Dijital Müzik Oluşturma Siteleri

En sevdiğiniz enstrümanlar ile evdeyken, bir şaheser yaratmak kolaydır. Ancak, müzikal ilham her yerde olmayabilir. Aşağıdaki web siteleri doğrudan tarayıcınızda dijital müzik oluşturmanıza yardımcı olur. Tek ihtiyacınız olan bazı beceriler (her zaman değil) ve bir internet bağlantısı.

Soundtrap

Soundtrap , kullanımı kolay ve tarayıcınızda çalışan güçlü bir DAW‘tır (Dijital Ses İş İstasyonu). Tarayıcı uygulamasını kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturmanız gerekir; bu, ayrıca premium özelliklerinin denenmesini de sağlar. Deneme süresi dolduğunda, belirli sınırlamaları olan ücretsiz bir hesaba indirileceksiniz.

Deneyebileceğiniz ve müzik yaratabileceğiniz birçok araç ve döngü var. Ayrıca MIDI uyumlu bir enstrüman bağlayabilir ve uygulamada müzik kaydedebilirsiniz. Soundtrap ayrıca müzik projelerinizi arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz paylaşım ve işbirliği özelliklerine sahiptir ve müziklerinizi dinleyebilecek ve hatta düzenleyebileceklerdir.

AudioTool

AudioTool , bir süredir fantastik bir müzik yapım sitesidir. Arayüzünün kullanımı her zaman kolaydı, ancak düzenli güncellemeler daha da parlatmaya devam ediyor. AudioTool içinde sanal bir karıştırma masası oluşturmak için synthesizer, ekolayzır, efekt pedalları ve daha fazlası gibi çeşitli sanal cihazları bağlayabilirsiniz.

AudioTool güçlü ve dik bir öğrenme eğrisi vardır. Başlıyorsanız veya sadece eğlenmek istiyorsanız, o zaman AudioTool ihtiyaçlarınız için gereğinden fazla olabilir.

Soundation

Soundation , dijital müzik yaratabileceğiniz, kullanımı kolay bir başka web sitesidir. Diğer web sitelerine benzer şekilde, Soundation, tarayıcınızdaki tam teşekküllü Dijital Ses İş İstasyonuna erişmenizi sağlar. Düzen, ilk defa müzik yapıyor olsanız bile, kullanımı kolay ve korkutucu olmayan basit, çok kanallı bir arayüzdür. Yararlı bir rehberli tur, temel bilgileri açıklar ve sizi hızlı bir şekilde hızlandırır.

700’den fazla döngü ve numuneyle birlikte ücretsiz bir hesap gelir. Bunlar bazı insanlar için yeterli olsa da, mağazalarından ek ses paketleri satın alma seçeneği var. Soundation‘ı kullanmaktan hoşlanıyorsanız, premium bir hesaba da yükseltebilirsiniz (ayda 6.99 ABD Doları, ancak intro hesapları 1.99 ABD Doları’ndan başlar)

AudioSauna

AudioSauna’yı denemeyi düşünmeden önce bile , sizi yeni başlayanlar için tasarlanmadığı konusunda uyarmalıyız. Çoğu müzik uygulaması basit bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir, ancak AudioSauna’da ritimler, enstrümanlar, efektler ve hatta kendi müziğinizi ekleyebileceğiniz bir klavye sentezleyici düzeni vardır.

AudioSauna, etki veya örnek sayısında tartıştığımız diğer araçlarla eşleşmeyebilirken, etkilerinin benzersizliği ile bunu telafi ediyor. Arabirimi askıya alabilirseniz, diğer araçlarla yapamayacağınız müzikler oluşturabilirsiniz. Kullanımı zor veya kısıtlı bulsanız bile, başka bir yerde oluşturduğunuz müziği düzenlemek veya geliştirmek için kesinlikle AudioSauna‘yı kullanabilirsiniz.

Chrome Müzik Laboratuvarı

Chrome Müzik Lab öğrenmek ve online müzik oluşturmak için eğlenceli ve bağımlılık yoludur. 2016 yılında 12 farklı araçla duyuruldu ve şuan 13 yaşında. Laboratuvarda oynayabilir ve ritim, akorlar, arpejler, melodi, harmonikler ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu becerileri birleştirebilir ve dijital müzik oluşturmak, kaydetmek ve paylaşmak için şarkı üreticisini kullanabilirsiniz.

Tartıştığımız diğer web sitelerinin aksine, Müzik Laboratuvarı herkes tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yaşınız ve müzik yapımı konusundaki becerilerinizden bağımsız olarak, Chrome Müzik Laboratuvarlarında uğraşmaktan zevk alacaksınız ve belki de süreçte birkaç şey öğreneceksiniz.

BandLab

BandLab , dijital müzik yaratabileceğiniz başka bir web sitesidir. Müzik yaratma süreci üzerinde mükemmel kontrol sağlamanın yanı sıra deneyimi eğlenceli hale getirmek arasında büyük bir denge kurar. Bir hesap oluşturduktan sonra, çok kanallı düzenleyiciye parça ekleyerek müzik oluşturabileceğiniz DAW’a yönlendirilirsiniz. Daha sonra müzik oluşturmak için parçaların her birine döngüler ekleyebilirsiniz. Bir parça oluşturduktan sonra, onu kaydedebilir ve hatta herkese açık hale getirebilirsiniz. Ayrıca, diğer kullanıcıların oluşturduklarınızı üzerine inşa etmelerini sağlayan şarkınızın “çatallarına” da izin verebilirsiniz.

Bunlar müzik oluşturmak için en sevdiğimiz siteler. Onlara göz atın, biraz müzik oluşturun ve eğlenmeyi unutmayın!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.