Dikkat! Bilgisayarınıza Bitcoin Virüsü Bulaşmış Olabilir

/ 28 Mayıs 2018 / 2.025 / yorumsuz
Dikkat! Bilgisayarınıza Bitcoin Virüsü Bulaşmış Olabilir

Dikkat! Bilgisayarınıza Bitcoin Virüsü Bulaşmış Olabilir

Geleceğin para birimi olarak gösterilen Bitcoin kripto para birimi için bilgisayar korsanlarının da gözdesi konumunda yer alıyor. Son birkaç yıldır bilgisayar korsanlarının ve Bitcoin madencilerinin güvenlik duvarını aştıkları sitelere bitcoin virüsü bulaştırdıkları ve bu virüsün siteyi ziyaret edildiği anda kullanıcıların bilgisayarına taşındığı iddia edildi. Virüsün buluşması için sitenin ziyaret edilmesi yeterli oluyor.

Bilgisayarımda Bitcoin Virüsü Var Mı?

Haberi okuduktan sonra aklınıza gelen ilk soru bilgisayarınıza bitcoin virüsü bulaşıp bulaşmadığı olacaktır. Bunu anlamak için kullanabileceğiniz farklı onlarca seçenek bulunmakla beraber bunlar arasında en kolay olanı ctrl + alt + delete tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açmak olmalıdır. Bu tuşlara aynı anda basmanız durumunda karşınıza o anda bilgisayarınızda çalışan programlar ve bu programların kullanmış oldukları işlemci miktarı da detaylı bir şekilde yer almaktadır. Bu ekranda internet sitesinden kaynaklı bir artış yaşandığını fark ettiyseniz bu durumda bilgisayarınıza muhtemelen virüs bulaştırılmış demektir. Buna ek olarak bilgisayarın hiçbir şey açık değilken yüksek işlemci kullanması, ekran kartının ve soğutucunun çok sesli çalışması da virüs habercisi olarak kabul edilmektedir.

Bitcoin Virüsünü Nasıl Engelleyebilirim?

Bilgisayarınıza ilk olarak çok kaliteli bir antivirüs yazılımı indirin. Antivirüs programının tarayıcınıza eklenti kurmasına izin verin ve bu eklentinin kurulu olduğundan emin olun. İnternet sayfalarında açılan reklamları reklam engellemek için reklam engelleme programı indirin. Bu sayede virüslü bağlantılara gönderilme riskiniz azaltılacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.