Dikkat Sahte Poloniex İndirmiş Olabilirsiniz !

/ 13 Kasım 2017 / 716 / yorumsuz
Dikkat Sahte Poloniex İndirmiş Olabilirsiniz !

Google Play Şimdide Sahte Poloniex İle Saldırı Altında

Sahte uygulamalar ile sürekli olarak saldırılara maruz kalan Google Play Store mağazası şimdi de filtrelerini aşmayı başaran Sahte Poloniex uygulaması ile mücadele ediyor. Dünyanın en çok tercih edilen antivirüs yazılım şirketlerinden biri olan ESET tarafından yapılan açıklama ile kimlik belgelerini çalmaya yönelik yeni bir zararlı yazılım konusunda kullanıcılar uyarıldı.

Sahte Poloniex İndirmiş Olabilirsiniz

Bilgisayar korsanları bu sefer kullanıcıları kandırmak amacı ile kripto alışveriş alanında dünyanın en çok tercih edilenlerinden biri olan Poloniex için sahte uygulama geliştirdiler. Google Play Store mağazası üzerinden indirilen Sahte Poloniex uygulaması şimdiye kadar yapılan tespitlere göre yaklaşık 5 bin kişi tarafından indirilmiş durumda. Yani 5 bin kişi sahte uygulamayı indirdiklerinin farkında olmadan siber suçluların hedefi haline geldi. İndirilen sahte uygulama üzerinden bilgisayar dolandırıcıları kimlik bilgilerini ele geçirerek saldırıda bulunuyor.

Kendimi Nasıl Koruyabilirim?

ESET tarafından yapılan tespitin ardından Google Play Store üzerinden Sahte Poloniex uygulaması hemen kaldırıldı. Sizde Poloniex kullanıcıları arasındaysanız ve bu sahte uygulamayı indirdiğinizden şüphe ediyorsanız hemen uygulamayı cihazınızdan kaldırmalısınız. Ardından Gmail şifresi ve Poloniex şifrenizi değiştirin. Bu tip sahte uygulamalara hedef olmamak adına mutlaka mobil uygulama indirmeden önce uygulamanın doğruluğundan emin olun. Yorumları ve aplikasyon değerlendirmelerini inceleyin. Aynı zamanda mobil cihazlar için özel olarak geliştirilen virüs yazılımları kullanın.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.