Dizüstü bilgisayarınıza grafik kartı nasıl eklenir?

/ 6 Kasım 2018 / 359 / yorumsuz
Dizüstü bilgisayarınıza grafik kartı nasıl eklenir?

 

Dizüstü bilgisayarına grafik kartı nasıl eklenir?

Muhtemelen duymak istemediğin cevap olacak. Çoğu durumda, bir dizüstü bilgisayarın grafik kartını yükseltmek mümkün değildir. Daha iyi bir oyun performansı istiyorsanız, tek mantıklı seçenek yeni bir dizüstü bilgisayar satın almaktır. Dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğu entegre grafiklere sahiptir, yani GPU (grafik işlem birimi) ana karta kalıcı olarak takılır ve masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi çıkarılabilir değildir.

Bu günlerde, birçok CPU GPU’yu içeriyor, bu da grafikleri yükseltmek için işlemciyi değiştirmeniz gerektiğini gösterir. Intel’i örnek alarak, Core i7 serisini hazırlarken aynı veya benzer GPU’nun kullanıldığını göreceksiniz. Bu, işlemciyi yükseltseniz bile grafik performansında bir iyileşme olmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı açtığınız ve etrafta dolanmaya başladığınız an, garanti kapsamına elveda diyebilirsiniz. Oyun oynamak için bir PC platformu arıyorsanız, daha az para harcayarak ve daha fazla performans elde edeceğiniz için, bir masaüstü bilgisayar kullanmak çok daha iyi bir anlaşma olacaktır. Fakat, bu her biri için ideal bir çözüm değildir.

Dizüstü bilgisayara grafik kartı ekleme

Bir dizüstü bilgisayara grafik kartı eklemenin bir yolu var, fakat oyun amaçlı değil. Bir USB bağlantı noktasına takabilirsiniz. Bunu yapmak, ekstra bir grafik çıkışı sağlar, böylece dizüstü bilgisayarınızın yerleşik ekranının yanı sıra harici bir monitör de kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın zaten bir VGA, DisplayPort veya HDMI çıkışı varsa, bir USB ekran kartı ekleyerek üçüncü bir ekranı kullanabilirsiniz: İki ekranla sınırlı değilsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular