Dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

/ 17 Şubat 2019 / 1.819 / yorumsuz
Dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

 

Dizüstü bilgisayar(laptop) pil ömrü nasıl uzatılır?

Piller sonsuza dek sürmez. Elmaslar ve viral tweetler dışındaki her şey gibi, sonunda aşınırlar. Ancak, uygun özenle, bir dizüstü bilgisayar pili, daha iyi bir dizüstü bilgisayara geçmeye hazır olana kadar hala yeterli bir şarj taşıyabilir.

Ama bu pazarlık olmayan bir durum. Dizüstü bilgisayarınızın piline en iyi şekilde bakmak, sadece değerinden daha fazla güçlük çekebilir.

Öyleyse daha az etkili fakat daha pratik bir yaklaşımla başlayayım:

Evdeyken, dizüstü bilgisayarı AC gücüyle çalıştırıyorsanız ve bir hafta veya daha uzun süre takılı kalacağına inanıyorsanız, bilgisayarı kapatın ve pili çıkarın.

Ardından, pile ihtiyacınız olduğunda, tekrar takın. Pili en son kullandığınızdan bu yana iki aydan daha fazla bir süre geçtiği takdirde, şarj etmeden önce kontrol et ve şarj et.

Tabii ki, laptop çalışırken asla laptop bataryasını çıkarmamalı ya da takmamalısınız. Her zaman önce laptopu kapat.

Pratik yaklaşım budur. İşte aşırı bakım yöntemi:

Mutlak en iyi sonuçlar için, hiçbir zaman yüzde 80’i geçmeyin veya yüzde 20’nin altına düşmesine izin vermeyin. AC gücüyle çalışırken, pilin şarj edildiğine dikkat edin. Yüzde 80’e ulaştığında veya geçtiğinde, bilgisayarı kapatın, pili çıkarın, sonra yeniden başlatın. Dizüstü bilgisayara pil ihtiyaç olduğunda, tekrar kapatın ve pili yeniden takın.

Ve dizüstü bilgisayarı pil gücüyle kullanırken, pil % 20’nin altına düşmeden önce laptopu kapatın ve AC gücünüzü alana kadar bir daha başlatmayın.

Dediğim gibi, muhtemelen değerinden daha büyük bir güçlük.

Bir şey daha: Batarya ne kadar sıcaksa, o kadar hızlı düşer. Dizüstü bilgisayarınızı serin tutun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz