Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar!

/ 16 Kasım 2019 / 425 / yorumsuz
Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar!

Bu yazımızda domain alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda bilgi vereceğiz. Domain almak bir webmasterın internete adım attığı ilk adımdır. Webmasterlar domain alırken bazı kavramlar iyice öğrenmeli ve domain alırken bazı maddelere dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer kullanışlı bir domain istiyorsanız ilk olarak sitenin içeriği ile alakalı ve akılda kalıcı olmalıdır. Google tarafından da webmasterlara önerildiği gibi karakter sayısı oldukça kısa tutulmalıdır.

Türkçe karakter kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor. Site uzantısının .com olması büyük bir artı olacaktır. Sitenin markalaşması ve kullanıcıların daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Drop domain çoğunlukla alan adının uzatılmasından kaynaklı tekrar satışa sunulması halidir. Drop domaini uzun süre alınmazsa Google’dan tamamen silinir.

Almak istediğiniz domain hakkında olan bilgilere wmaraci.com adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sitbe analizi üzerinden domaine ait Google Index sayısı, ülke sırası, Index sayıbsı, PR değeri, domain yaşı gibi bilgilere ulaşmış olursunuz. Eğer drop dombaini kullanmaya karar verirseniz sitenin eskiye ait içeriğini archive.org adresinden kontrol edebilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular