Dropshipping Nedir Avantajları Nelerdir?

/ 26 Ekim 2018 / 344 / yorumsuz
Dropshipping Nedir Avantajları Nelerdir?

Dropshipping Nedir Avantajları Nelerdir?

 

Dropshipping, bir e-ticaret şekillerinden olup, stok yapmadan yapılan satışlara denmektedir. Dropshipping de sermaye olmadan yani işletmenin giderleri tamamen ortadan kaldırılarak yapılan bir ticaret yöntemi olarak görülmektedir. Dropshipping nedir sorusu aslında gündemde yerini alan ve merak edilen terimlerden olurken, diğer ticaretler ile arasında olan fark ise sermayesiz şekilde yapılmasıdır. Tabi ki stok bulunmaması da önemli farklar arasında görülmektedir. Dropshipping de aslında satıcı olan kişi ürünü görmez. Direk olarak müşteri ile muhatap olur ve bunun toptancısı veya üreticisi direk olarak ürünü müşteriye gönderimi yapar.

Dropshipping’in Avantajları Nelerdir?

Dropshipping işine başlanması oldukça kolay olup, sadece bunun için satacağınız ürünün toptancısı veya üreticisi ile anlaşmak olacaktır. Dropshipping işinde sermaye ve stok gibi konular olmadığı için kesinlikle sermaye gereksimi olacaktır. Bu yöntem de tabi ki müşterinin satın aldığı ürünü sizin almanız gerekmez. Bu durum da direk olarak ürün müşteriye teslim edilirken, aynı zaman da ürünü sizin elinize almanız ya da elim de kalacak korkusu olmadan satış yapmanız sağlanmaktadır. Kolay bir ticaret şekli olan Dropshipping’in avantajları ise sadece bu kadar olmamakla birlikte muhasebe, fatura gibi evraklar ile uğraşmanıza gerek kalmayacak. Bu işe başlanırken mekan, enerji, para gibi durumlar söz konusu olmadan sadece müşteri ile toptancı ya da üretici arasında aracılık yaparak para kazanmanız söz konusu olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular