Dual Wi-Fi Nedir?

/ 25 Eylül 2019 / 920 / yorumsuz
Dual Wi-Fi Nedir?

Bu yazımızda Dual Wi-Fi’nin ne olduğu hakkında sizlere yardımcı olacağız. Dual Wi-Fi iki ayrı kablosuz ağa bağlanmayı sağlayan teknolojidir. Gelecek olan bu teknoloji sayesinde yeni bir dönem yaşanacaktır. Bu teknolojinin en sevilen yanı iki ağın aynı anda kullanılması olacaktır. Önemli bir marka tarafından başlatılan bu teknoloji sayesinde gelecek olan internet hızı mükemmel olacaktır. Oppo ve Vivo markaların çıkardıkları teknoloji gündemde yerini alıyor.  Bu teknolojilerin arasına Dual Wi-Fi’de dahil oldu.

Mesela bir veri transferinde bağlanan ağda sorun yaşandı ve bağlantı kesildi ise diğer ağa geçiş yaparak o ağı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu teknolojinin hayatımıza gelmesi oldukça büyük etki yaratacaktır. İnternet hızıyla alakalı olarak yaşanan sorunlar can sıkıcı olabilir.  Bu teknoloji sayesinde bağlı olduğunuz internet ağında sorun çıkarsa diğer ağa geçerek bu sorunu çözmüş olacaksınız.

Bu durum en çok oyun oynayan kişilerin işine yarayacaktır. Online oynadığınız oyunlarda ağ kopukluğundan dolayı oyununuz yarıda kalabilir. Oyunda güzel ilerlerken bir anda internetten kaynaklı olarak yenilmeniz oldukça sinir bozucu bir durumdur.

Şu an Oppo ve Vivo gibi markalar üzerinde test aşamasında olduğunu belirtelim. Ayrıca iki ağın da ayrı ayrı frekansa sahip olması gerekiyor. Mesela bir ağ 6 GHz’de ise diğerinin 3 GHz’de olması gerekiyor. Kısaca iki Ağ’da aynı frekansta çalışamaz. Çıkan videolarda da şu an için Oppo’nın Renı 10x Zoom modelinde test ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular