Dünyanın 5G Destekli İlk Telefonu Lenovo’dan Geliyor

/ 8 Ağustos 2018 / 747 / yorumsuz
Dünyanın 5G Destekli İlk Telefonu Lenovo’dan Geliyor

Dünyanın 5G Destekli İlk Telefonu Lenovo’dan Geliyor

Akıllı cep telefonu sektörü içerisinde yaşanan rekabet günden güne şiddetlenirken Lenovo rakiplerini geride bırakmak için büyük bir adım attı. 5G teknolojisini destekleyen ilk akıllı cep telefonu için LG, Samsung ve Huawei arasında şiddetli bir rekabet yaşanırken Lenovo yönetimi ilk 5G destekli akıllı cep telefonunu üretmek için çalışmalara başladıklarını açıklayarak büyük bir sürpriz yaptı.

Snapdragon 855 İşlemci Kullanacak

Konu hakkında açıklama Lenovo şirketinin en üst düzey isimleri arasında yer alan başkan yardımcısından gelirken açıklamada sadece çalışmalara başladıkları bilgisine yer verildi. Yani henüz çalışmaların hangi aşamada olduğu ve ne zaman tamamlanacağı gibi detaylar hakkında bilgi bulunmuyor. Ancak şirketin 5G teknolojisini desteklemek için yeni cep telefonunda Snapdragon 855 işlemci kullanacağı ve ilk lansman tanıtımlarının 2019 yılında yapılacağı iddiası bulunuyor.

Lenovo Markasının Gücüne Güç Katacak

Şu anda Samsung, LG ve Huawei akıllı cep telefonu sektöründe 5G destekli cep telefonu üretmek için çalıştıkları bilinen markalar arasında yer alıyor. Eğer Lenovo bu markalardan önce iddia ettiği gibi 5G teknoloji cep telefonu üreten ilk marka olursa son derece büyük bir başarıya imza atmış olacak. Özellikle de Qualcomm tarafından üretilen ve henüz resmi tanıtımı dahi yapılmayan Snapdragon 855 işlemci kullanacağını açıklaması markanın iddialarını güçlendirirken şimdilik bunu başarıp başarmayacağı konusunda kesin bir ifadede bulunmak oldukça zor görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.