Dünyanın En Hızlı tarayıcısı Çıktı

/ 16 Kasım 2017 / 1.831 / yorumsuz
Dünyanın En Hızlı tarayıcısı Çıktı

Firefox Quantum Dünyanın En Hızlı Tarayıcısı Olduğunu Kanıtladı

Arama motorları arasında yaşanan çetin savaş devam ederken Mozilla bu savaşta kendisini rakiplerinin önüne geçirecek yeni ürününü indirime sundu. Google Chrome arama motoru ile olan savaşında rakibinin çok gerisinde kalan Mozilla yeni çıkartmış olduğu Firefox Quantum sürümü ile rakibine büyük bir darbe vurarak onu yakalayacakmış gibi görünüyor.

 

Hem Çok Hızlı, Hem Çok Güvenli

Arama motorlarının performans güçlerini ölçmek için kullanılan en önemli veriler arasında yer alan yükleme hızı testinde Firefox Quantum rakiplerini geride bırakmayı başardı. Yapılan Speedometer 2.0 değerlendirme testinde Mozilla tarafından geliştirilen Firefox Quantum arama motorunun yükleme hızı 3.7 saniye olarak ölçülürken en yakın rakibi olan Google tarafından üretilen Chrome tarayıcısının yükleme hızı ise 4.1 olarak belirlendi. Yani Firefox Quantum en yakın rakibine bariz oranda fark atarak şu anda kullanımda olan en hızlı arama motoru olduğunu kanıtladı.

Güvenlik Konusunda Da Öne Çıkıyor

Firefox Quantum arama motoru en az hızı kadar üstün güvenlik önlemleri ile de rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Güvenlik ve gizlilik açısından da diğer arama motorları ile kıyaslandığında bariz bir üstünlük kurduğu görülen Firefox Quantum sürümü hem Mac hem de Windows işletim sistemini kullanan cihazlara indirilebilecek. Gözler şimdi Mozilla tarafından yapılan bu atağa Google mühendislerinin nasıl yanıt verileceği sorusuna çevrilmiş durumda.

Firefox Quantum İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.