Dünyanın ilk katlanan telefonu FlexPai

/ 6 Kasım 2018 / 714 / yorumsuz
Dünyanın ilk katlanan telefonu FlexPai

 

Dünyanın ilk katlanan telefonunu Royole markası sundu!

Samsung, kendi katlanabilir akıllı telefon-tablet melezini tamamladıktan birkaç gün uzakta olabilir , fakat tüketici elektroniği şirketi Royole, kendi esnek ekranlı cihazı ile gök gürültüsünü biraz çaldı. FlexPai olarak adlandırılan 7.8 inçlik hibrit cihaz, 180 derece katlanabilir ve bir tabletten bir telefona dönüşebilir, biraz hantal olsa da idare edilir.

San Francisco’da gerçekleşen bir etkinlikte Royole, FlexPai’nin gerçekte tutmamız gereken bir versiyonunu ortaya çıkardı ve katlama özelliği reklamı yapıldı. Üstün modern bir amiral gemisi ile kaliteden ödün vermeden kendini hissettiriyor ama yine de konsept video veya prototip aşamasında değil.

FlexPai, Çin’de 8,999 yuan baz model fiyatı veya 1.300 $ civarında bir tüketici cihazı olarak satışa sunulacak. Bir geliştirici sürümü için de bu para miktarını USD cinsinden ödeyebilirsiniz. Bu size 128 GB depolama alanı sağlar, fakat ek bir 150 $ için depolama alanı iki katına çıkabilir ve toplamda 8 GB’a ek 2 GB RAM ekleyebilirsiniz.

Diğer özelliklere gelince, cihaz 2.8 Ghz, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci ile geliyor, ekran çözünürlüğü tamamen genişlediğinde 1920 x 1440 ve 3,800 mAh pile sahip olacak. Hem tüketici modeli hem de geliştirici sürümü, şu anda Royole web sitesinde ön sipariş için hazır durumda. Royole, Çin tüketici modelinin ve geliştirici sürümünün Aralık ayında gönderilmek üzere planlandığını söyledi.

Bu cihazın ilk nesil bir ürün olduğu söylenmelidir. Yazılım, son derece yavaş görünüyordu, uygulamalar yanlışlıkla açıldı ve Royole temsilcilerinden biri katlama işlemini gösterdiğinde yönelim değişmedi. Bu şirketin özel İşletim Sistemi (Android 9.0, Royole’un bir çatalı), muhtemelen henüz en sağlam işletim sistemi değildir.

Yine de, bu, neredeyse kırılmaz bir AMOLED ekranın, katlama sürecini devam ettirebilecek makul bir batarya ile donatılmasıyla ilgili donanım yeniliği hakkında iyi yönde gelişmeler. Royole, ekranın 200.000 kere katlanmaya dayanabileceği söylendi. (Bundan hemen sonra ne olacağı net olarak açıklanmadı.) Samsung’un sürümüne nasıl karşı çıkacağını ya da LG gibi rakip ekran yapımcısının nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Piyasaya çıkacak gibi çalışan cihazlar modelleri arasında katlanabilir / esnek görüntü eğilimi için kesinlikle iyi durumda.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular