Düşük Fiyatlı iPad İçin Geri Sayım Başladı

/ 7 Aralık 2017 / 729 / yorumsuz
Düşük Fiyatlı iPad İçin Geri Sayım Başladı

Düşük Fiyatlı iPad İçin Geri Sayım Başladı

Tablet sektörünün hiç tartışmasız rakipsiz firması Apple çıkarmış olduğu iPad serisini çeşitlendirmeyi sürdürüyor. Son olarak iPad Pro serisi ile adından söz ettiren ve rakiplerine gözdağı veren Apple bilgisayarların yerini alacak yeni seri tabletler üzerinde çalışıyor. iPad Air ve iPad Mini serilerine ait üretimi sonlandırdığını duyuran şirket en son olarak 9.7 inç büyüklüğe sahip olan modelini satışa sunmuştu.

Ekonomik Fiyatlı iPad Geliyor

Orta – Üst segment gruba hitap edebilmek için ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen iPad üretimine aldığı iPad ve iPad Pro serisi ile ekonomik fiyatlı tabletler üretmeyi planlıyor. 2018 yılında da yine 9.7 inç büyüklüğünde ekran boyutu olan tablet üretmeyi planlayan Apple mini modelini ise üretimden çekiyor. Yeni cihazda üst segment için olan çok sayıdaki özelliği ise ne yazık ki barındırmayacak. Bunlar arasında Apple serisinin en dikkat çeken özellikleri arasında yer alan True Tone ve P3 Gamut gibi özellikler yer almayacak. Bunun en önemli nedeni ise fiyatı makul seviyede tutabilmek.

Yeni Seri iPad Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Apple firması tarafından henüz fiyat konusunda yapılan kesin bir açıklama bulunmazken alınan ilk duyumlara göre yeni serinin satış fiyatı 250 – 300 dolar aralığında olacak. 2GB RAM ve Apple A10X  yonga seti kullanılacak olan cihazda yine uzun süre dayanan şarj serinin en büyük artısı olacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.