E-Devlet Koruyucu Ailelik Başvurusu Nedir?

/ 14 Temmuz 2018 / 887 / yorumsuz
E-Devlet Koruyucu Ailelik Başvurusu Nedir?

E-Devlet Koruyucu Ailelik Başvurusu Nedir?

Teknolojiyi her geçen gün hayatımıza biraz daha katmaya devam eden e-Devlet paneli yeni hizmetleri devreye sokmaya devam ediyor. Bunlardan biride e-devlet koruyucu ailelik başvurusu olarak öne çıkıyor. Normalde koruyucu aile olmak için başvuruda bulunmak isteyen ailelerin oldukça uzun bir prosedür sürecini tamamlamaları gerekiyor. Ancak yeni sistem sayesinde bu işlemler kolaylaşıyor. Peki, E-Devlet Koruyucu Ailelik Başvurusu Nedir?

Koruyucu Aile Olmak İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Koruyucu ailelik başvurusu bundan sonra e-devlet üzerinden yapılabilecek. Sistem üzerinden giriş yapan kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan hizmet sayesinde internet aracılığı ile Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi formu doldurabilecek. Böylelikle ön başvuru işlemini kurumun il ve ilçe müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapma imkânına kavuşmuş oluyorsunuz.

Koruyucu Aile Olmanın Şartları Nelerdir?

Emanet edilen çocuklar olduğu için koruyucu aile olmak isteyen kişilerin de belirli şartları taşımaları gerekiyor. Koruyucu aile olmanın şartları arasında;

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Sürekli olarak Türkiye’de ikamet etmek,
  • En az 25 en fazla 65 yaşında olmak,
  • Eğitim durumunun en az ilkokul mezuniyeti olması,
  • Düzenli bir gelire sahip olmak şartları aranıyor.

Bu şartları taşıyan herkes koruyucu aile başvurusu yapma hakkına sahip oluyor. Ancak alınmak istenen çocuğun öz annesi, babası ya da vasisi konumunda bulunan kişilerde koruyucu aile olmak için kabul edilmiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.