e-Devlet Sistemine Halk Kütüphanesi Özelliği Eklendi

/ 7 Kasım 2018 / 374 / yorumsuz
e-Devlet Sistemine Halk Kütüphanesi Özelliği Eklendi

e-Devlet Sistemine Halk Kütüphanesi Özelliği Eklendi

 

Uzun bir süre önce hayata geçirilen e-Devlet sistemi, pek çok resmi işlemin yapılabildiği bir platform haline geldi. Banka uygulamaları üzerinden dahi kolayca ulaşılabilir bir noktaya erişen sistem, şimdilerde ise edindiği yeni özellik ile gündemde. Buna göre e-Devlet, bünyesinde pek çok farklı kitabın yer aldığı Halk Kütüphanesi özelliğine kavuştu. Özellikle kitap okumayı sevenler için bu özelliğin son derece faydalı olduğu söylenebilir.

Geniş Kitap Arşivine Erişme İmkanı

 

e-Devlet üzerinden sunulmaya başlanan dijital Halk Kütüphanesi hizmeti, aynı zamanda Kütüphanem Cepte uygulamasıyla da erişebilir hale geldi. Kayıt işlemini tamamlamanız halinde binlerce e-kitabın bulunduğu arşive erişebilir, kaynak taraması yapabilir ve ödünç aldığınız kitapların tarihini uzatabilirsiniz. Tüm halk kütüphanelerini görme imkanı yaratan hizmet, kontrol etme açısından da kolaylık yaratıyor.

Halk Kütüphanesi özelliğine e-Devlet üzerinden erişmek isterseniz öncelikle e-Devlet’e giriş yapmalısınız. Eğer daha önce e-Devlet sistemine erişmediyseniz servis sizden şifre belirlemenizi isteyecektir. İlk giriş şifrenizi aldıktan sonra sisteme ulaşabilir ve kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Akabinde ise Halk Kütüphanesi de dahil olmak üzere tüm e-Devlet hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

e-Devlet Hizmetleri

 

Öğrenci belgesi, askerlik işlemleri, SSK işlemleri, borç sorgulama, soy bilgisi öğrenme, maaş sorgulama ve işsizlik ödeneği gibi pek çok farklı hizmete e-Devlet üzerinden erişim sağlamanız mümkün. Resmi belge çıkarma ve işlem yapma gibi konularda da servis üzerinden işlem yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.