Ekran Süresi ile Parola Sıfırlama İşlemi

/ 11 Ağustos 2019 / 386 / yorumsuz
Ekran Süresi ile Parola Sıfırlama İşlemi

Ekran süresi özelliğini kullanarak parola sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sadece parola sıfırlama işlemi değil aynı zamanda uygulamalarınıza da sınırlama getirebilirsiniz. Ekran Süresi uygulaması sayesinde çocukların cihaz kullanımını sınırlandırabilirsiniz. Ekran süresinin ne kadar kullanıldığına dair bilgi edinebilirsiniz. Gece uyurken telefon elinizde bırakamıyorsanız yine ekran süresi ile kendinize sınırlama koyabilirsiniz.

Ekran süresinin en çok kullanılan özelliğinden biri de parola sıfırlama işlemidir. Eğer ekran süresinde yer alan parolayı kapatmak istiyorsanız da ilk olarak Ayarlara girin. Daha sonra Ekran süresi alanına tıklayın. Karşınıza çıkacak olan sayfada ekran süresinin parolasını değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsteğe göre parolayı değiştirebilirsiniz fakat isteğe göre de parolayı kapatabilirsiniz. Ekran süresine koyduğunuz parolayı unuttuysanız ve sıfırlamak istiyorsanız da aşağıda yer alan adımları takip etmeniz gerekecektir.

Ekran Süresinin Parolasını Yeniden Oluşturma

  1. Ekran süresinde olan parolanızı unuttuysanız sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için Ayarlar alanına girin.
  2. Daha sonra Genel alanına tıklayın.
  3. Ardından Sıfırla alanını seçin.
  4. En son olarak Tüm içerikleri ve ayarları sil seçeneğine tıklayın.

Bu adımlar sayesinde cihazınızı sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce iCloud hesabınızda olan dosyalarınızın yedeklenip yedeklenmediğinden emin olun. Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazı sıfırlayın ve bu adımlar sayesinde ekran süresinde yer alan parolanız sıfırlanmış olacaktır. Ekran süresinde bulunan parolanın başka silinme yolu bulunmamaktadır. En mantıklı yöntem cihazı sıfırlamak olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular