“Ekran yer paylaşımı algılandı” hatası nasıl düzeltilir?

/ 17 Nisan 2018 / 1.272 / yorumsuz
“Ekran yer paylaşımı algılandı” hatası nasıl düzeltilir?

“Ekran yer paylaşımı algılandı” hatası nasıl düzeltilir?

Bu sorun sıkça rastlanmasada göz ardı edilemeyecek bir problem olması kaçınılmazdır.”Ekran yerleşimi algılandı” mesajını aldınız ve ne yapmanız gerektiğine dair bir fikriniz yok. Öyleyse aşağıda ekran yerleşimi algılandı hatası ile ilgili bir dizi yöntem ve uygulama çözümlerini bulabilirsiniz.

Tam olarak ne yaptığınızı bildiğinizden, ilk olarak “ekran yerleşimi algılandı” hatasının nedenini açıklayarak başlıyoruz, ancak bilgilendirilmiş (ya da sabırsız olan) okuyucular adım adım çözümümüzü hemen atlayabilirler .

“Ekran yer paylaşımı algılandı” hata mesajı: nedeni

Sorun : Android, bir ekran yerleşiminin algılandığını size aniden uyarır.

Neden : Bu mesaj, yüzen bir uygulama çalıştırdığınızda görünür ve ardından erişim haklarını isteyen yeni yüklenen birini başlatır. Kayan uygulamalar, diğer uygulamaların üstünde kayan Facebook Messenger sohbet kafalarını içerir.
Etkilenen Akıllı Telefonlar : İnternet’teki kullanıcılar, Samsung ve Motorola akıllı telefonlarında bu sorunu yaşadıklarını bildirmişlerdir. Birçok üreticiyi etkilemesi muhtemel görünüyor.
Problem uygulamaları : Problemi Drupe kullanarak kopyaladık, ancak ES File Explorer, CleanMaster, Lux ve Twilight’ın hepsi sorundan sorumlu tutuldu.
Teknik arka plan: Bir güvenlik önlemi olarak, uygulamalar telefonunuzun belirli bölümlerini kullanmak için izin ister (dahili depolama, kamera, vb.). Teorik olarak, bir görüntü bindirmesi, diyaloğu izin isteyen izne müdahale edebilir, bu nedenle diyaloğu etkileşimde bulunmak için özelliği devre dışı bırakmanız gerekir.
Çözüm: Adım adım bir düzeltme

Birinci adım: “Ekran yer paylaşımı algılandı” düzeltmesi

Uygulamaların ekran üzerinde çizim yapma izni var. Samsung olmayan bir akıllı telefon üzerinde şu adımları izleyin:

Ayarları aç
Sağ üstteki büyüteçlere dokunun.
“Draw” arama terimini girin
Diğer uygulamalara göre çiz’e dokunun
Alternatif rota: Uygulamalar > [dişli simgesi]> Diğer uygulamaların üzerine çiz
Samsung kullanıcıları için:

Ayarları aç
Sonra Uygulamalar> Uygulama yöneticisi
Üstte görüntülenebilecek Diğer> Uygulamalar’a basın

İkinci adım: uygulama izinlerini kontrol edin

Kendinizi, yüzen düğmeleri veya diğer ekran yer paylaşımlarını kullanma izni olan uygulamaların önünde bulacaksınız. Şimdi sorunlu uygulamayı tanımlamanız ve ekran üzerinde çizim yapma iznini geçici olarak reddetmeniz gerekiyor. Soruna neden olan uygulamayı nasıl tanımlayacağınız konusunda bazı işaretçiler şunlardır:

Ekranınızda bir uygulama balonu görüyor musunuz? Yaparsanız, bu uygulama neredeyse kesinlikle bir neden. Uygulama balonunu gizler veya listedeki uygulamayı devre dışı bırakırsınız
Ekrandaki renkleri değiştiren veya parlaklığı ayarlayan bir uygulamanız var mı?
Bildirildiğine göre, Temiz Master bir sorun yaratabilir. Listede Clean Master görüyorsanız, devre dışı bırakın
Açık bir neden yoksa, her şeyi etkisiz hale getirin

Üçüncü adım: uygulamayı tekrar başlatın

Artık uygulamayı tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz ve “Görüntü bindirme algılandı” hatası olmadan izin almak için izin istemeniz gerekir.

Samsung kullanıcıları için: Tek elle klavye ayarının temel neden olabileceğini öneren bir rapor aldık. Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Tek elle kullanım seçeneğine giderek bunu devre dışı bırakın .

Dördüncü adım: ekran yer paylaşımlarını yeniden etkinleştirin

Yeniden çalışmak için ikinci adımda devre dışı bıraktığınız uygulamaların / uygulamaların, yer paylaşımı izinlerini yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Tüm uygulamaları kapattıysanız, yalnızca gerçekte kullandığınız uygulamaları yeniden etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Beşinci adım: güvenli mod kullan

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, sorunu çözmeye çalışmak için atabileceğiniz ek bir adım vardır. Bu, uygulama izinlerini yönetmek için “güvenli mod” Android özelliğini kullanmanızı gerektirir.

Bu yöntem, bu sorunları yaşadığınız uygulamayı hatırlamanızı gerektirir. (ör. WhatsApp ise, Facebook Messenger).

Önce, telefonunuzun güç düğmesine basın.
Açılır pencerede “Gücü Kapat” seçeneğini basılı tutun.
Birkaç saniye tuttuktan sonra, “Güvenli Mod” u etkinleştirmenizi isteyen başka bir mesaj açılır.
“Tamam” ı seçerseniz, cihaz Güvenli Modda yeniden başlatılır.
Şimdi, telefonunuz açıldığında, Ayarlar’a ve ardından “Uygulamalar” a gidin.
Burada aşağıya doğru kaydırın ve ekran kaplaması sorununa maruz kalan uygulamayı bulun, seçin.
Uygulama sayfasında “İzinler” seçeneğini seçin.
İzinler sayfasında, uygulamanın daha önce sorduğu tüm izinleri etkinleştirin.
Bu işlem tamamlandıktan sonra telefonu yeniden başlatın.
Her ne kadar oldukça temkinli bir çözüm olsa da, Google, uygulama yer paylaşımlarının izin diyaloglarına müdahale etmesini önlemek için gerekli değişiklikleri yapana kadar sahip olduğumuz en iyisi. Android’in daha yeni sürümleri, bu sorundan önemli ölçüde acı çekmiyor gibi görünüyor, temelde Android Marshmallow kullanıcıları tarafından rapor edilmiş gibi görünüyor.

Uygulama tabanlı çözümler:

Bu sorunu çözmek için var olan birkaç uygulama var. Ek yazılım indirme ve reklam göstermeyi içerdiği için, öncelikle yukarıda açıklanan manuel çözümü denemenizi öneririz. Yine de, işe yaramazsa, bu uygulamaları denemeye değer olabilir.

Ekran bindirme hatasının neden olduğu yükleme düğmesinin kilidini açan Install Button Unlocker adlı bir uygulama var .

Install Button Unlocker

Bu uygulamayı etkinleştirdiğinizde, diğer uygulamaların neden olduğu sorunları geçersiz kılmak için gerekli olan diğer uygulamalara erişim izni vermesine ve izin vermesine izin vermeniz istenir. Install Button Unlocker etkinleştirildikten sonra, daha önce bindirme hatasından etkilenen aktiviteleri tekrar deneyin. Doğru çalışıyorsa, hata artık oluşmamalıdır.

Ardından , herhangi bir uygulamanın ekran yerleşimi iznini kullanıp kullanmadığını kontrol eden Uyarı Penceresi Denetleyicisi vardır .

Alert Window Checker – Check Screen Overlay Apps

Bunu etkinleştirdiğinizde, Alert Window Checker, uygulamaların bir menüsünü ve bunların yer paylaşımı iznini kullanıp kullanmadığını görüntüler. Eğer öyleyse, uygulamayı düzenli olarak kullanmak isteyip istemediğinize bağlı olarak bu uygulamayı seçebilir ve ardından kapatmaya zorlayabilir veya kaldırabilirsiniz.

Bu rehber yardımcı oldu mu? Rehberinizi takip ettikten sonra hala bir hatayla karşılaşıyorsanız, bir yorum bırakın, böylece sorunu çözmeye çalışın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular