En İyi Android Telefonlar için Yedekleme Uygulamaları

/ 11 Nisan 2018 / 5.090 / yorumsuz
En İyi Android Telefonlar için Yedekleme Uygulamaları

En İyi Android Telefonlar için Yedekleme Uygulamaları

En iyi yedekleme uygulamaları: Uygulama verilerini tekrar kaybetme konusunda asla endişelenme

Afet uyarı vermeden grev yapabileceğinden, cihazınızdaki her şeyin bir yedeğini almanız önemlidir. Takviminizi, kişilerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer verilerinizi Google Hesabınızla veya USB kablosuyla otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Ancak uygulama verilerinizi kolayca nasıl yedekleyebilirsiniz ? Bu yedekleme uygulamaları burada devreye giriyor. Seçim yapabileceğiniz çok şey var, ama işte en iyi olanları seçiyoruz.

Android ve veri yedeklemeleri: Neden yedekleme uygulamalarına ihtiyacımız var?

Android yıllardır kusursuz bir yedekleme çözümü bulunmuyor. Sadece root erişimi ile tam bir yedekleme oluşturmak mümkün oluyor, bu da iPhone stili bir anahtarı zorlayıcı bir şekilde karmaşık hale getiriyor. Açıkçası, iPhone’larını yükseltebilen iOS kullanıcılarına baktık ve tek bir girişle, tüm eski verileri ve ayarları sihirli bir şekilde geri yükledik. Android kullanıcıları, uygulama verilerini bu şekilde kolayca değiştiremediğinden, bunun yerine yedekleme uygulamalarımız var.

Aşağıdaki yedekleme çözümleri, uygulama verilerinizi yedeklemenize yardımcı olur, ancak genellikle uygulamanın dosya sisteminin ilgili bölümlerine erişim için kök ayrıcalıkları gereklidir. Bunun anlamı ve nasıl çalıştığı, kökün nasıl yazılacağına dair makalemizde açıklanmaktadır:

SMS mesajlarınızı, takviminizi, rehberinizi ve arama kayıtlarınızı kaydetmek ister misiniz? Kısa mesajlar haricinde, bu veriler Google hesabınızda saklanır ve eski cihazınızdan otomatik olarak yeni cihazınıza taşınır. Metin mesajlarının nasıl yedekleneceği ve kurtarılacağı ile ilgili makalemizde bunu daha ayrıntılı olarak anlatıyoruz .

Fotoğraf ve müzik dosyalarını yedeklemek ister misiniz? Bunlar bir USB kablosu kullanarak bilgisayara kolayca kopyalanabilir ve bu nedenle özel bir yedekleme uygulaması gerektirmez. Ancak, belaya gitmemenizi tercih ederseniz, Google Fotoğraflar’ın resimlerinize dikkat etmesine izin verebilirsiniz.

Titanium yedekleme

Kök erişiminiz olduğunu varsayarak, başka bir yedekleme uygulaması Titanium Yedekleme’ye yaklaşmaz. Bu kapsamlı uygulama hemen hemen her şeyi kaydedebilirsiniz: uygulamalar, uygulama verileri, mesajlar, sistem ayarları, widget’lar, arka planlar, adını verin.

Kurtarma hizmetleri yalnızca stok cihazlarında değil, çoğu donanım, Android sürümü ve özel ROM’larda da çalışır. Deneyimli bir Android deneyiminden hoşlanan ve cihazlarını yanıp sönen herkes Titanium Backup’ı beğenecek.

İyi Yönleri

Kapsamlı yedekleme seçenekleri
Sistem uygulamalarına erişim
İnce ayar ile sunulan neredeyse toplam kontrol
Uygulama yönetimi
Bloatware ve eski verilerin kaldırılması

Kötü Yönleri

Kafa karıştırıcı arayüzü
Nasıl kullanılır zorlukla açıklanır

Titanium Backup

Helium

Helyum (eskiden Carbon) ClockworkMod üreticilerinden geliyor ve sadece işlevselliği ile değil çekici tasarımıyla da kazanan bir performansa imza atan birkaç yedekleme uygulamasından biri. Kök ayrıcalıkları olmadan bile, sadece uygulamalarınızı değil, mesajlarınızı, Wi-Fi şifrelerinizi ve uygulama verilerinizi de yedeklemek için Helium kullanmak mümkündür. Fotoğraf, müzik ve video gibi medya dosyalarının yedekleri Helyum ile mümkün değildir.

Ücretli sürüm, bir yedekleme programı, bulut bağlantısı ve tüm reklamların kaldırılmasını sağlar.

İyi Tarafları

Basit bir çözüm
Kök erişimi gerektirmez
Tam bulut bağlantısı
Otomatik yedeklemeler mümkün

Kötü tarafları

Sınırlı yedekleme seçenekleri
Bazı uygulamaların yedeklemesi biraz zaman alıyor

Helium – App Sync and Backup (Beta)

Diğer yedeklemeler uygulamaları

Ultimate Yedekleme Lite

Ultimate Backup Lite, root yetkisi olan ve olmayan aygıtlar için özelliklerin bir karışımını sunar. Bir tanıtım ve açıkça düzenlenmiş kullanıcı arayüzü sayesinde, kolayca gezinmek kolaydır. Akıllı telefonun çeşitli dosya formatları ve alanları, SMS’in dahil edilmesi gereken en yeni şeyle yedeklenebilir.

Yedeklerinizi Dropbox, Google Drive ve Box’a yükleyebilirsiniz. Süper kullanıcılar için, bir uygulamanın durumunu da dondurup daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

İyi tarafları

Harika tasarım
Programlarla ilgili kapsamlı bilgi
Kök fonksiyonelliği mükemmel

Kötü Tarafları

Medya dosyaları için destek yok

Backup Your Mobile

Mobile Yedekleme kök ve benzeri olmayan cihazlar için kullanışlı olan ücretsiz bir yedekleme aracıdır. Bununla birlikte, SMS, MMS ve arama kayıtları, kişiler, sözlük ve daha fazlası gibi çeşitli verileri yedekleyebilirsiniz. Kullanıcı uygulamaları ve bazı sistem ayarları da yedeklenebilir. Köklü bir kullanıcıysanız, uygulama verileri ve WiFi şifreleri gibi güvenli sistem ayarlarını yedeklemenizi de sağlar. Yedeklemeler otomatik olarak planlanabilir ve yerel olarak depolanabilir veya Google Drive, Dropbox veya OneDrive’a yüklenebilir.

İyi yönleri

SMS ve arama kayıtları dahil
Bulut uyumluluğu
Yedeklemelerin otomatik zamanlaması

Kötü yönleri

Güvenilmez yeni cihazlara yedekleme
Video reklamlar

Backup Your Mobile

Super Backup Pro

Süper Yedekleme sadece mesajları ve kişileri değil, uygulamaları, çağrı günlüklerini, yer imlerini ve takviminizi yedekleyemez. Süper kullanıcı ayrıcalıkları sadece ayarları ve uygulama verilerini yedeklemek için gereklidir. Oluşturduğunuz tüm yedeklemelerin bir kopyasını Gmail adresinize otomatik olarak gönderecek şekilde ayarlayabilir ve şimdi Google Drive ile aynı şeyi destekler.

Super Backup Pro ile tüm medya formatlarını yedekleyemezsiniz, ancak desteklediği dosyalar için işlem kendiliğinden açıklayıcı ve basittir. Pro sürümü reklamdan yoksundur.

İyi yönleri

Yedekleme oluşturmak kolay
Yedekleri otomatik olarak Gmail’e gönderebilme
Kök erişim gerekli değil

Kötü yönleri

Alternatif bulut depolama çözümleri aracılığıyla otomatik yedeklemeler yok
Medya yedeklenemiyor

Super Backup Pro

MyPhoneExplorer

Verilerinin fazla ileri gitmesine izin vermeyenler için, MyPhoneExplorer bilgisayarınızda yerel olarak tam bir yedek oluşturmanıza izin verir. Sadece Windows program üzerinden Wi-Fi, Bluetooth veya USB kablosu üzerinden PC’nize bağlayın ve gitmeye hazırsınız. Araç sadece verileri yedeklemekle kalmaz, aynı zamanda PC ve uygulama yönetimi yoluyla SMS mesajları göndermek gibi ek işlevler de sağlar (başlatma, kaldırma).

İyi yönleri

Tüm veriler çevrimdışı kullanılabilir
Tüm dosya türlerini yedekler

Kötü Yönleri

Windows gerektirir

MyPhoneExplorer Client

MyBackup

MyBackup’un hedef grubu yeni başlayanlar. Basit bir arayüz ve kasıtlı olarak sınırlı yedekleme seçenekleri uygulamayı çok ulaşılabilir kılar. Ayrıca uygulama ayarlarını, verileri ve APK’ları yedeklemek için kök gerektiren seçenekler içerir.

Düzenli kullanıcılar, programlarının, mesajlarının, sistem ayarlarının, APN’lerin ve kişilerin ve çağrı listelerinin yedeklerini oluşturabilirler. Bulut depolama yalnızca üreticinin kendisinden elde edilebilir ve 100 MB ile sınırlıdır. Daha fazla yer isterseniz, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir.

İyi Yönleri

Kaydolmaya gerek yok
Yerel yedeklemeler sunar
Basit arayüzü
Kök erişim gerekli değil

Kötü Yönleri

Sadece bir bulut depolama seçeneği
Medya seçimi zorlaştırıldı

MyBackup

Sonuç

Dropbox veya Google + ‘dan fotoğrafların otomatik olarak yedeklenmesi ve diğer bulut depolama çözümleriyle yapılan müzikler sayesinde, akıllı telefonların veya tabletlerin tam olarak yedeklenmesine gerek kalmaz. Ancak, yedekleme uygulamalarının en önemli kullanımlarından biri, uygulama verilerini ve ayarlarını yedeklemek içindir, böylece bunları kolayca yeni bir cihaza aktarabilirsiniz.

Bu bağlamda, Heliuum sökülmemiş cihazlar için en iyi çözümdür, ancak süper kullanıcılar sağladığı genişletilmiş seçeneklerden faydalanmaya devam etmektedir. Akıllı telefon hobisi için Titanium Backup, yedekleme uygulamalarının İsviçre ordusu bıçağıdır ve seçeneklerle doludur.

Bu uygulamalardan herhangi birini denediniz mi? Hangi yedekleme uygulamalarına güveniyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.