En İyi Ekrana Sahip Akıllı Telefonlar

/ 15 Aralık 2018 / 1.043 / yorumsuz
En İyi Ekrana Sahip Akıllı Telefonlar

En İyi Ekrana Sahip Akıllı Telefonlar

 

Popüler işletim sistemi Android, şu anda pek çok farklı üretici tarafından aktif bir şekilde tercih ediliyor. Akıllı yapısı ve sunduğu farklı avantajlar neticesinde Samsung ve Huawei gibi büyük üreticiler tarafından tercih edilen sistem, buna uygun modellerin geliştirilmesine ön ayak oluyor. Şimdilerde ise oldukça önemli bir liste yayınlandı. Yapılan testler sonucunda en iyi ekrana sahip Android akıllı telefonlar belirlendi.

 

En İyi Ekranlı Telefon

 

Yapılan testlerde ekranın parlaklığı ile renk kalitesi arasındaki orana bakıldı. Bazı üreticiler, parlaklığın artmasını sağlarken ne yazık ki kalitenin düşmesini engelleyemiyor. Kimi şirketler ise aradaki dengeyi mükemmel bir şekilde sağlayabiliyor. Yayınlanan listeye 2018 yılının en başarılı Android ekranları ismini de verebiliriz.

Paylaşılan bilgilere göre yılın en iyi ekranlı telefonu Samsung Galaxy Note 9 seçildi. Modeli takip eden Huawei Mate 20 Pro ikinci sırada, Samsung Galaxy S9 modeli ise üçüncü sırada yer alıyor. Böylelikle Samsung’un ilk 3’e iki farklı model sokmayı başardığı söylenebilir.

 

Samsung Ekran Kalitesi

 

Mobil ekran üreticisi konumunda da yer alan Samsung, sadece kendi modellerinde değil farklı firmaların modellerinde de ekran üretim görevini üstleniyor. Örneğin yeni nesil iPhone modelleri için Samsung’un ana ekran tedarikçisi konumunda yer aldığı söylenebilir. Tüm bunlar, aslında Güney Koreli teknoloji devinin ekran konusunda ne denli başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.