En İyi Galaxy S9 İpuçları

/ 23 Ocak 2019 / 461 / yorumsuz
En İyi Galaxy S9 İpuçları

 

En İyi Galaxy S9 İpuçları

Galaxy S9 ve S9 + inanılmaz telefonlar ama telefonların neler yapabileceğini tam olarak bilmek zor çünkü Samsung bir çok özellik ekliyor. Tüm arabirim ve ayarlar menüsünü incelemeye gitmediğiniz sürece fark edemeyeceğiniz birçok özellik bulunur. Akıllı telefondan en iyi şekilde yararlanmak için size en iyi ipuçları ve püf noktaları sunuyoruz.

Yatay Giriş Ekranı

Bu çok kullanışlıdır ve nedense varsayılan olarak açık değildir. Ana ekranda yatay olarak oynattığınız bir videodan veya oyundan çıkarken kullanışlı olan manzarayı görüntülemenizi sağlar.

Ayarlar> Ekran> Ana ekran> Sadece portre modu

Herhangi Bir Yere Bildirimleri Kaydırın

S9 gibi yüksek en boy oranına sahip bir ekran, bildirim ve hızlı ayarlar panelini aşağı kaydırmanız gerekirse en üste ulaşmanın bir gerginlik olduğu anlamına gelir. Peki, bu küçük bir ayar değişikliği ile çok daha kolay hale getirilebilir, böylece her yerden aşağı kaydırabilirsiniz.

Ana ekrana uzun basın > Ana Ekran Ayarları> Hızlı açılır bildirim paneli

Ekran çözünürlüğü

Galaxy S9 bir Quad HD + ekrana sahip olsa da, varsayılan olarak bu çözünürlüğe ayarlanmamış. Size Full HD + gösterecek, bu yüzden onu yükseltmek için ayarlar menüsüne girmeniz gerekecek. Telefonun daha uzun süre dayanmasını sağlamak için HD + ‘ya da gidebilirsiniz.

Ayarlar> Ekran> Ekran çözünürlüğü

Kenar ekranı

S9 ile ilgili en güzel şeylerden biri kıvrımlı kenarları olan Infinity Ekrandır. Sadece iyi görünmek ve iyi hissetmek yerine bazı numaralar yapabilirler. Bu, bazı kullanışlı ışıklandırmaların yanı sıra uygulamalara ve kişilere hızlı erişim sağlayan bir dizi panel içerir.

Ayarlar> Ekran> Kenar ekranı

Ekran hassasiyeti

Ekran koruyucu uygulama gibi bir şey yaptıysanız, ekran daha az yanıt verirken bulabilirsiniz. Yapabilecekleriniz ayarlara girip hassasiyeti arttırmaktır.

Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Dokunma duyarlılığı

Ekran modu

Yukarıdaki ayarların yanı sıra, ekranın hangi modda olduğunu da değiştirebilirsiniz. Renklerin ve diğer ayarların zevkinize uygun olmadığını düşünüyorsanız, Adaptive Display, AMOLED sinema, AMOLED fotoğraf ve Temel gibi seçeneklerden birini deneyin. Sıcaklığı, gelişmiş seçenekleri etkinleştirerek ve RGB(renk uzayı)’yi ayarlayarak da kontrol edebilirsiniz.

Ayarlar> Ekran> Ekran modu

İkili ses

Farkında olmayabilirsin ama Galaxy S9 aynı anda birden fazla cihaza kablosuz ses gönderebilir. Bu, örneğin, müziğinizi, her biri bir kulaklığa sahip olmak için eski okul yöntemi olmadan başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Bluetooth> Menü (üç nokta)> Çift Ses

İkili Messenger

Facebook, Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalarda birden fazla hesap kullanmak doğru bir hareket olabilir, bu yüzden neden S9’daki bu özelliği kontrol etmiyorsunuz? İkili Messenger, aynı uygulamanın ikinci sürümünü indirmenize izin verir; böylece hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Dual Messenger

Dolby Atmos

Varsayılan olarak kapatılan başka bir şey Dolby’nin mükemmel surround ses modudur. Daha sürükleyici bir deneyim sunar ve seçilebilecek dört mod vardır: Otomatik, Film, Müzik ve Ses.

Hızlı ayarlar ve Ayarlar> Sesler ve Titreşim> Ses Kalitesi ve Etkileri

Güvenli Klasörler

Telefonunuzda işlerin güvende tutulması zor olabilir, özellikle kişilerin videolarını izlemesi için telefonunuzu elinize aldığınızda özel fotoğraflara ve belgelere göz atmalarını istemiyorsanız. Pim veya biyometrik giriş için erişmek için giriş gerektiren güvenli klasörleri kullanın.

Ayarlar> Ekranı ve güvenliği kilitle> Güvenli Klasör


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.