En Tehlikeli Android Virüsü, Tehlikeli Android Virüsleri

/ 27 Temmuz 2018 / 1.823 / yorumsuz
En Tehlikeli Android Virüsü, Tehlikeli Android Virüsleri

En Tehlikeli Android Virüsü, Tehlikeli Android Virüsleri

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android aynı zamanda açık uçlu bir işletim sistemi olduğu için sürekli virüs saldırılarına maruz kalıyor. Google her sene büyük bir bütçe ayırarak güvenlik özelliklerini yükseltmeye devam etse de yine de yeni virüs dalgaları ile vurulmaya devam ediyor. Peki, en tehlikeli Android virüsü, tehlikeli Android virüsleri hangileri?

En Tehlikeli Android Virüsü Hangisi?

Şimdiye kadar defalarca virüs saldırılarına maruz kalan Android kullanıcıları için hiç kuşkusuz en kötü dönem Slocker isimli virüs saldırısı nedeni ile yaşanmıştı. Bu saldırı döneminde pek çok kullanıcının cihazı kilitlenmiş ve cihazlarını yeniden kullanmak isteyen kişilerin belirli bir tutarda ödeme yapmaları halinde cihazlarına yeniden erişim izni verileceğini belirten bir mesaj yollanmıştı.

Cep Telefonunda Mobil Bankacılık Uygulamalarını Kullananlar Tehlikede!

Özellikle de mobil bankacılık uygulamalarını kullanan kişilerin cep telefonu korsanlarının hedefi altında olduklarını bilmeleri gerekiyor. Android telefonlara yerleştirilen Bankbot isimli Truva atı kişisel bilgileri yedekleyerek banka hesaplarının boşaltılmasını sağlıyor.

CopyCat 8 Milyon Android Kullanıcısını Etkiledi

Google Play Store aracılığı ile indirilen uygulama sonucunda 14 milyon Android cihazdan 8 milyonuna bulaşmayı başaran Copycat isimli zararlı cihazlara reklam göstererek para kazanmaya devam ediyor. Bu virüs sayesinde virüsü yaratan kişinin şimdiye kadar en az 1,5 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği biliniyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.