Engellenen Web Sitelerine Nasıl Erişilir?

/ 12 Kasım 2018 / 367 / yorumsuz
Engellenen Web Sitelerine Nasıl Erişilir?

 

Engellenen Web Sitelerine Nasıl Erişilir?

Ofisinizde, okulunuzda veya devlet dairesinde çalışıyor iseniz  bir çok siteye erişim konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. İhtiyaç anında kullanmak zorunda kaldığınız için size yardımcı olacağız. Öncelikle ücretli bir VPN’yi seçmenizi öneririz. Güvenli bir yoldur ve bu arada sizi kullanmaya teşvik etmiyoruz sadece ihtiyacınız olursa bir öneri.

VPN ile anonim web trafiği

Bir web filtresinin etrafında çalışmak için en popüler yöntemlerden biri bir VPN kullanmaktır. Bir VPN, trafiğinizi genellikle anonim olarak başka bir özel bilgisayar ağı üzerinden yönlendirir ve farklı bir cihazı farklı bir konumda kullanıyormuşsunuz gibi göz atmanızı sağlar.

NordVPN bizim en iyi tavsiyemizdir. Geniş bir VPN aralığı vardır ve kurulum sağlayıcıdan sağlayıcıya değişir. Bununla birlikte, tipik olarak, PC’nize, Mac’inize, telefonunuza veya tabletinize yazılım yüklemeniz gerekir; bu da bazı ayarları yapılandırmanıza ve göz atmak istediğiniz yeri seçmenize izin verir. Daha sonra, normalde herhangi bir erişim filtresinden arınmış olarak göz atmaya başlayabilirsiniz. Bir dezavantajı bir VPN kullanarak internet erişiminizi yavaşlatabilir ve hızları VPN sağlayıcısına bağlı olarak değişebilir.

Tarayıcınızı bir proxy üzerinden çalıştırın

Bir web filtresinden kurtulmanın en kolay yolu bir proxy servisi kullanmaktır. Bir VPN gibi, trafiğinizi başka bir ağ üzerinden yönlendirir, fakat bir VPN’den farklı olarak, tüm bağlantınız yerine yalnızca belirli uygulamalarla (örneğin, web tarayıcınız veya torrent uygulaması) çalışma eğilimindedir. Bir web filtresinden hızla geçmek istiyorsanız, bu iyi olabilir.

İnterneti anonim olarak taramak için Tor kullanın

Diğer seçeneklerden biri Tor kullanmaktır. Tor web’e göz atmak için, diğer adıyla ‘Onion Router‘. Tor, bir ‘anonimlik ağının’ en iyi bilinen örneğidir ve neredeyse tam anonimliğe göz atmanızı sağlayarak, trafiğinizin etrafına sıçramak için katmanlı (dolayısıyla adı) şifreleme ve eşler arası ağ iletişimi kullanır. Tamamen ücretsizdir ve uzun süreli göz atma için ücretsiz proxy’lerin veya VPN’lerin üzerinden Tor’u öneriyoruz.

Açık proxy kullan

Açık proxy’ler daha karmaşıktır ve kullanımlarını önermeyiz. Kayıt için, açık proxy sunucuları tarayıcınızın proxy ayarlarını yapılandırmanızı gerektirir.  Bazı ticari şirketler sizin adınıza açık bir proxy sunucusu oluşturan istemci tarafı yazılımları satacak ve bağlantınızı sanal özel bir ağ üzerinden geçirecektir. Aynı uyarılar geçerlidir. İyi işe yarayabilir, ancak risk alıyorsunuz.

Google’ın Genel DNS’sini deneyin

Web filtrelerinin üstesinden gelmenin son bir yolu, PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı farklı DNS tabloları kullanması talimatını vermektir. Google Genel DNS, ücretsiz ve küresel bir Alan Adı Sistemi çözümleme hizmetidir. Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde, bilgisayarınız bir DNS araması yapar ve bu web sayfasının sayısal adresini gördüğünüz siteye dönüştürür. Web filtrelemesi sisteminize uygulanırsa ve bu sitelere link verilen sitelere ait alan adları, beklediğiniz sayfanın çözümlenmesinden engellenir.

Google Genel DNS, tarama deneyiminizi hızlandıracak ve güvenliğini artıracaktır. Daha önemlisi, yönlendirme içermeyen bir URL’den beklediğiniz sonuçları görmenizi sağlar. Google Public DNS’yi kullanmak için adresi incelemenizi öneririz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.