Eski Telefondaki Verileri Yeni Telefona Aktarın

/ 13 Kasım 2017 / 4.734 / yorumsuz
Eski Telefondaki Verileri Yeni Telefona Aktarın

Eski Telefondaki Verileri Yeni Telefona Aktarma

Yeni telefon alındığında şüphesiz ki aklı kurcalayan en büyük sorunlardan birisi de eski telefondaki verilerin nasıl yeni telefona aktarılacağı oluyor. Verileri yedekleyip cihaza aktarmak biraz fazla zaman alacağından dolayı, tüm verileri kolay bir şekilde yeni cihaza aktarmanın çözümü aranıyor.

Google Fotoğraflar

Cihazdaki fotoğrafları yeni telefona aktarmak için kullanılabilecek en kolay çözüm “Google Fotoğraflar” oluyor. Google Fotoğraflar’ı açıp Ayarlar kısmından Yedekle ve Senkronizasyon bölümüne girerek Cihaz Klasörlerini Yedekle seçeneğini aktif hale getirerek, saklamak istenen klasörler kolayca aktarılıyor.

Android Yedekleme Hizmeti

Verileri kolayca aktarabilmek için oldukça uygun olan Android Yedekleme Hizmeti; Google Takvim Ayarları, Wi-Fi ağları ve şifreleri, ana ekran duvar kağıtları, Gmail ayarları, ekran ayarları, dil ve giriş ayarları, tarih ve saat ayarlı gibi verilerin buluta kaydedilip aktarılmasını sağlıyor. Verileri kaydetmek için Ayarlar kısmına girip, Yedekle ve Sıfırla bölümünden Verileri Yedekle seçeneğinin aktifleştirilmesi gerekiyor.

Kişisel Veriler                             

Cihazdaki verileri elle taşıyabilmek de mümkün. Klasörleri kontrol etmek için dosya yöneticisi uygulamasının kullanılması gerekiyor. Uygulamanın haricinde USB kablosu ya da SD karta da gereksinim duyuluyor. Bu şekilde veriler kolayca yeni cihaza aktarılabiliyor.

Yedekleme Uygulaması

Play Store üzerinden herhangi bir yedekleme uygulaması sayesinde de verilerin aktarılması mümkün oluyor. Rootlu cihazlar için birçok seçenek bulunurken, rootlu olmayan cihazlar için de Helium gibi uygulamalar bulunuyor. Helium, uygulamaları ve verileri buluta yedekleyip senkronize ediyor ve birden fazla cihaz ile çalışıp verileri geri yükleyebiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.