Etkileyici Bir Profil Fotoğrafı Nasıl Seçilir?

/ 14 Kasım 2017 / 1.053 / yorumsuz
Etkileyici Bir Profil Fotoğrafı Nasıl Seçilir?

Etkileyici Bir Profil Fotoğrafı Nasıl Seçilir?

Sosyal medyanın, hayatımızın her alanına dahil olduğu ve bizim için eşsiz bir hale geldiği inkar edilemeyecek bir gerçek. Attığımız her adımın, yediğimiz her yemeğin fotoğrafını paylaşmak ve görünüşümüze daha da dikkat etmek gibi zorunluluklara sahipmişiz gibi hissediyoruz.

Fotoğrafta Olmaması Gerekenler

Sosyal medya profil fotoğraflarında, olması gerekenlerden çok olmaması gerekenler var. Fotoğrafınıza bakıldığında karşınızdakini anında soğutacak bazı etkenler bulunuyor.

1- Aşırı filtreli/efektli fotoğraf: Bazen fotoğrafların ufak dokunuşlara ihtiyacı olabilir. Düzeltilmesi gereken ışık, yüzdeki renk eşitsizliği ya da minik bir sivilce bulunabilir. Fakat aşırıya kaçıldığı takdirde karşı tarafı ikilemde bırakan efektlerden kaçınmanız gerekiyor.

2- Manzaralı, çiçekli ve böcekli fotoğraf: Evet, deniz çok güzel gözüküyor olabilir. Bahçedeki çiçekler, sokaktaki kedi huzur verici duruyor olabilir ama bunun profilinizde yer almasına gerek yok. Karşı tarafın ilk görüşte bir izlenime sahip olması için yüzünüzü görmesi gerekiyor.

3- Gösterişli Çekicilik: Kulağa biraz tuhaf gelse de aşırı çekici fotoğraflar da her zaman iyi izlenim bırakmıyor. Karşı taraf bunun sahte olduğunu ya da bu kadar çekici birisi ile görüşmenin zor olduğunu düşünerek direkt sizi eliyor olabilir.

Fotoğrafta Olması Gerekenler

1- Tek Kişi: Evet, kesinlikle durumu açıklayacak başlık bu. TEK KİŞİ. Profil fotoğrafınızdaki kuzeniniz ya da çok yakın bir arkadaşınız olabilir. Fakat karşı taraf bunu bilemez, öyle değil mi? Bu yüzden fotoğrafınızda sadece siz olmalısınız.

2- Etkileyici Bir Bakış: Gülümsemek her zaman işe yaramayabilir. Bazen fotoğraftaki her şey kusursuzken içten olmayan bir gülümseme tüm kareyi bozabilir. Ama bakışlar öyle mi? Etkileyici bir bakış, fotoğrafın tüm havasını değiştirebilir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.