Evinize güvenlik kamerası mı kurmak istiyorsunuz?

/ 9 Aralık 2018 / 497 / yorumsuz
Evinize güvenlik kamerası mı kurmak istiyorsunuz?

 

Ev güvenlik kamerası nasıl kurulur?

 

Modern güvenlik kameraları , özellikle iç mekan modelleri için, çoğunlukla kurulumu basittir. Bir dış kameranın takılması biraz daha ilgili olabilir, ancak aynı prensipler geçerlidir. Kurulum işlemi üreticiden üreticiye değişir, ancak hemen hemen tümünde, yapmanız gereken adımlar boyunca size rehberlik eden bir telefon uygulaması kullanılmaktadır.

İki ana kamera türü vardır: Sadece Wi-Fi ve Bluetooth’lu olanlar. Wi-Fi ağları arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacağınız için Bluetooth ile bir kamera kurmak çok daha kolay. Bazı kameralarda, doğrudan Wi-Fi bilgilerinizi girmenize gerek yoktur çünkü bunlar doğrudan telefonunuzdan alınır.

Diğerleri ile bir QR kodu taramanız ve benzersiz bir tanımlayıcı girmeniz gerekebilir. HomeKit ile uyumluysa, onu kurmak ve HomeKit kodunu taramak için bir iPhone veya iPad’e ihtiyacınız olabilir.

Burada bir Nest kamera kullanacağız, böylece işlemi baştan sona görebileceksiniz, ancak işte, çoğu ev güvenlik kamerasına uygulanacak kısa bir özet:

1. Uygun uygulamayı telefonunuza indirin.
2. Henüz bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturun.
3. Güç kaynağını kameraya bağlayın ve kurulum için hazır olmasını bekleyin.
4. Uygulamadaki ‘kamera ekle’ seçeneğini kullanın ve talimatları izleyin.
5. Gerekirse, kameranın kendi Wi-Fi ağına bağlanın.
6. Kameranın bağlanacağı ve şifresini girmesini istediğiniz kablosuz ağı seçin.
7. Kameranızın Wi-Fi’nize bağlanmasını ve canlı video izlemesini bekleyin.
8. Kamerayı son konumuna yerleştirin.
9. Hareket algılama bölgeleri ve bildirimler gibi ayarları yapılandırın.

Güvenlik kamerası kurmak için ipuçları

 

Kurmadan önce herhangi bir delik açmayın veya kameranızı monte etmeyin ve çalışmasını sağlayın. Başlamak için modeminizin yanına takmak en iyisidir, daha sonra izlemek istediğiniz odaya veya konuma taşıyın. Bu şekilde yeterince güçlü bir Wi-Fi sinyali olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Bu, özellikle bir güç kaynağına ideal olarak su geçirmez bir dış sokete ve güçlü bir Wi-Fi sinyaline ihtiyacınız olacak olan dış mekan kameraları için önemlidir. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz görünümü size sağlayacağını kontrol etmek için kamerayı istenen pozisyonda tutacak bir kişi de olmaya değer. Lensler, görüş alanını belirledikçe burada büyük bir rol oynuyor: bazıları diğerlerinden daha geniş bir açı sunuyor.

Dış mekan kameralarını monte ediyorsanız, gizlilikle ilgili tüm yerel yasalara uyduğunuzdan emin olun ve gerekiyorsa, ziyaretçilerin kaydedilebileceği konusunda uyarmak için uygun bir tabela hazırlayın. Operasyon tabelalarında her zamanki CCTV(kameraların aldığı görüntüleri belirli konuma iletir) yaygın olarak mevcuttur.

Kameraları gizlemeye çalışmayın. Onların varlıkları, hastalara caydırıcı olarak davranır. Her kamera için pozisyon önemlidir. İzlemek istediğiniz alanı kapsayacak şekilde monte edin, fakat bir pencereye işaret etmenin, hareketin yanlış bildirimlerine yol açabileceğini ve doğrudan kameraya akan ve parıldayan güneş ışığının çekimi işe yaramaz hale getirebileceğini unutmayın. Aynı şey, yağmurdan korunaklı bir yere monte edilmesi gereken açık kameralar için de geçerlidir. Suya dayanıklı olabilirler, ancak mercek üzerindeki su, görebileceğiniz ayrıntı miktarını azaltacaktır.

Hemen hemen tüm kameralarda karanlıkta görmek için kızılötesi LED kullanan gece görüşü var. Bu, siyah-beyaz videoya yönelme eğilimindedir, ancak LED’lerin camı yansıtacağını unutmayın. Bu, dış mekanı izlemek için bir pencereye kapalı bir kamera yerleştiremiyeceğiniz anlamına gelir. Gün boyunca işe yarayacak, ancak geceleri LED’lerin yansıması dışında bir şey görmeyeceksiniz.

Ev güvenlik kamerası nasıl kurulur?

 

İlk olarak, kutunun dışında her şeyi alın, hiçbir şeyin eksik olmadığından emin olun ve hangi uygulamanın indirileceğini belirten bir kurulum kılavuzu arayın. Bazen aynı üreticiden çok farklı uygulamalar vardır.

İndirin, açın ve bir hesap oluşturmanız gerekip gerekmediğini görün. Tipik olarak, kameranın video akışına erişim için giriş yapmak için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olduğu gibi yaparsınız. Bazı kameralar, uygulama içinde canlı akışı görüntüleyebilmek için girmeniz gereken bir şifreye bile sahiptir, ancak bunu yalnızca bir kez girmeniz gerekir. Burada bir Nest Outdoor kamera kuruyoruz. Yukarıda belirtildiği gibi, dışarı monte etmeden önce iç mekanı kurmak önemlidir.

Bu yüzden güç kablosunu takın ve soketteki anahtarı açın. Fotoğraf makinesinin güce sahip olduğunu belirten bir uyarı bekleyin ve ardından uygulamaya gidin ve yeni bir cihaz kurma seçeneğini bulun.

Nest uygulamasında, ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan dişli simgesine dokunup ardından Menüden Ürün ekle’ye dokunarak bulunur.

Bu, kamera kurulumunun üreticiden üreticiye değiştiği yerdir, ancak Nest, telefonunuzun kamerasını cihazda yazılı QR koduna yönlendirmeniz gerektiğinden, işleri basitleştirir.

Ardından, gücü kameraya açmanızı isteyebilir, ancak bu zaten yapılmışsa İleri’ye dokunun ve kameranın keşfedilmesini bekleyin.

Bluetooth’u olmayan bir kameranız varsa, muhtemelen telefonunuzun ayarlarına gitmeniz ve kameranın kendi Wi-Fi ağını aramanız ve kurmaya devam etmek için uygulamaya geri dönmeden önce ona bağlanmanız gerekecektir. Uygulama kameraya bağlandığında, İnternet erişimini alabilmesi için Wi-Fi ayarlarını yapılandıracaktır. Bu otomatik olarak gerçekleşebilir veya ağı kendiniz seçip şifreyi yazmanız gerekir.

Genellikle, bir kez bittiğinde, kısa bir bekleme süresinden sonra kameradan canlı video ön izlemesini göreceksiniz.

Kameraya bağlı olarak, bu noktada konum ve saat dilimini ve hatta hareket algılama bölgelerini ayarlamanız istenebilir. Ancak, kamerayı hareket için izlenecek alanı seçmeden önce duracağı yere monte etmeyi unutmayın.

Bu, bir rafa, masaya, bir duvara veya tavan montajı için delme delikleri kadar karmaşık ve güç kablosunu duvar boyunca güvenli bir şekilde çalıştırmak için klipler halinde çivilemek kadar basit olabilir.

Kamera yerinde olduğunda, kameranın diğer seçenekleri kaydetmesini ve seçmesini istediğinizde, hareket için izlemek istediğiniz alanları (destekleniyorsa) ayarlamak için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bazen, telefon uygulamasından tüm ayarlara erişemezsiniz. Nest ile durum böyle. Etkinlik Bölgeleri kurmak istiyorsanız, örneğin, bir dizüstü bilgisayar veya PC kullanmanız ve Nest’in web sitesi home.nest.com adresindeki hesabınızda oturum açmanız gerekir.

Son olarak, bildirim ayarlarını bulun ve bunları nasıl almak istediğinizi seçin. En kullanışlı olanı, kamera hareket algıladığında bir uyarı almaktır, ancak sıra dışı bir gürültü varsa ve belirli zamanlarda da bildirimleri kapatırsanız, bildirimde bulunabilirsiniz.

Ayrıca, bazı kameralar, kayıt olduklarında seçim yapmanıza izin verir, bazılarında telefonunuzu kullanarak evden çıkarken kaydı açmak ve geri döndüğünüzde durdurmak için telefonunuzu kullanın iç mekan kameraları için faydalıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular