Eyvah! İnstagramda güvenlik açığı mı var?

/ 29 Kasım 2018 / 517 / yorumsuz
Eyvah! İnstagramda güvenlik açığı mı var?

İnstagram Şifre Çalma Girişimini Doğruladı!

 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda instagram güvenlik açığı ile gündeme gelmişti. Bu açık için hızlı bir şekilde önlem alınmış olsa bile instagram şifreleri hala tehlikede olabilir.

Gelişen ve değişen dünyanın adeta bir parçası haline gelen teknoloji beraberinde sosyal medya adı altında bir platform oluşmasına da imkan vermişti. Bu sayede Sosyal Medya Siteleri arasında yer alan ve yüz milyonlarca kullanıcısı olan instagram dünyanın her ülkesinde sevilerek ve beğenilerek kullanılıyor. Kullanıcıların paylaşım yapabildiği ve iletişim ağı olarak da kullandığı instagram geçtiğimiz haftalarda güvenlik haberi ile gündeme gelmişti. Peki, instagram ne kadar güvenli?

 

İnstagram Güvenlik Açığını Açıkladı

 

 

Son birkaç içerisinde instagramı güvenlik açıkları başına dert olacak gibi görünüyor. İnstagram kullanıcı bilgileri izinsiz kullanıldı mı sorusu bu günlerde sıklıkla tartışılan konular arasında yer alıyor. Bu durum instagram uygulamasının hukuki süreçlerini ortaya çıkaracak mı ilerleyen günlerde belli olacak.

 

İnstagram Hacklendi mi?

 

Siber suç olarak bilinen bu durum sayesinde kişisel verilerin tehlikeye düşmesi olarak değerlendiriliyor. Bir dönem Facebook uygulamasının da aynı güvenlik açığına maruz kalması ve 50 milyon kişinin kişisel hesabı bu güvenlik nedeniyle etkilendiği Facebook yetkilileri tarafından açıklanmıştı. İnstagram kullanıcıları da Facebook tarafından güvenlik açığının ortaya çıkardığı sonuca göre merak etmeye başladılar.

 

İnstagram Güvenlik Açığı Düzeltildi mi?

 

 

İnstagram yetkilileri kişisel verilerin korunması ve uygulamanın zarar görmemesi adına itinalı bir şekilde güvenlik açıkları üzerine çalışmalar sürdürmektedir. Son açıklamaya göre instagram kullanıcılarının bir kısmının etkilendiği hatta azımsanacak bir sayı olduğu dile getirse de instagram kullanıcıları açıklamayı pek tatmin edici bulmadı.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.