Facebook Android İçin Messenger Lite Görüntülü Görüşme Desteği Verecek!

/ 12 Mart 2018 / 789 / yorumsuz
Facebook Android İçin Messenger Lite Görüntülü Görüşme Desteği Verecek!

Facebook Android İçin Messenger Life Görüntülü Görüşme Desteği Verecek!

Mobil mesajlaşma platformu olarak kurulan Messenger rakiplerinin karşısında sunduğu yeni özellikler ile güçlenmeye devam ederken Facebook uygulamayı geliştirmeyi sürdürüyor. Uygulamada her geçen gün yeni bir özellik aktif hale getirilirken bazı kullanıcıların cihazlarını yavaşlatmasını neden olarak Messenger’ı kaldırmaya başlaması ile beraber Facebook daha küçük boyuta sahip olan Messenger Lite uygulamasını hayata geçirmişti.

Messenger Lite Nedir?

Facebook Messenger uygulamasının yüksek seviyede alan kaplaması ve cihazların yavaşlamasına neden olması gibi eleştirilere maruz kalması sonrasında geliştirilen yeni mobil mesajlaşma platformudur. Facebook Messenger uygulamasının çok daha hafif bir versiyonudur ve sade arayüzü, kolay kullanım şekli ile dikkat çekmektedir.

Görüntülü Görüşme Desteği Geldi!

Pek çok kişi yeni uygulamayı sadece görüntülü görüşme desteği olmadığı için tercih ediyordu. Yayımlanan son güncelleme ile bu bahane ortadan kaldırıldı ve Messenger Lite görüntülü görüşme özelliği aktif hale getirildi. Görüntülü görüşme özelliğini kullanmak için ise Facebook Messenger görüntülü görüşme özelliğinde olduğu gibi görüşme yaptığınız pencerede yer alan sağ üst köşedeki görüntülü görüşme butonuna basmanız yeterli oluyor. Ardından sohbet penceresi görüntülü görüşme özelliğini aktif hale getirerek görüşmeler yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulama Android 2.3 ve üzeri sürümlerde başarılı bir şekilde kullanılabiliyor. Şu an 100 milyon indirme sayısını aşan uygulama ileride gelecek yeni özellikler bu sayıyı daha da arttıracağı benziyor. Daha az veri kullanarak Messenger gibi hızlı görüşmeler yapmanızı sağlayan uygulamayı burayı tıklayarak indirebilirsiniz…

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.