Facebook Arkadaşlık İsteklerinde Gizli Ayarları Biliyor musunuz?

/ 1 Kasım 2017 / 3.015 / yorumsuz
Facebook Arkadaşlık İsteklerinde Gizli Ayarları Biliyor musunuz?

Facebook Arkadaşlık İstekleri İçin Kullanabileceğiniz Gizli Ayarlar

Facebook kullanıcılarının en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında tanımadıkları çok sayıda insandan gelen arkadaşlık istekleri yer alıyor. Yaşanan bu tip sorunların önüne geçilmesini sağlayabilmek adına aslında kullanabileceğiniz farklı çok sayıda özellik bulunuyor.

Facebook’ta Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda ana ekranın hemen üst sağ kısmında yer alan bildirim penceresinde yeni gelen arkadaşlık istekleri size gösterilir. Kırmızı sayı olarak gösterilen bu bildirime tıklamanız durumunda arkadaşlık teklifleri listelenir ve bu isteklerin yanında yer alan butonu kullanarak istediklerinizi kabul edebilir, istediklerinizi ise reddedebilirsiniz. Tanıdığınız kişileri ise aratarak bulabilir ve istediğiniz kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

Yabancılardan Gelen Arkadaşlık İstekleri Nasıl Engellenir?

Facebook arkadaşlar butonunu tıkladıktan sonra ayarlar sekmesini tıklamanız durumunda arkadaşlık istek ayarları yapacağınız bölüme giriş yapabiliyorsunuz. Buradan size kimlerin arkadaşlık isteği gönderebileceğini belirleyebiliyorsunuz. Daha önce size gönderilen arkadaşlık isteklerini incelemek isterseniz arkadaşlık bölümünde yer alan arkadaşlarını bul butonunu tıkladıktan sonra açılan yeni pencerede gönderilen istekleri gör butonunu tıklamanız durumunda daha önce size gönderilen istekleri yeniden listeli olarak görmeniz mümkündür.

Aynı Kişinin Arkadaşlık İsteğini Göndermesini Nasıl Engelleyebilirim?

Size gönderilen arkadaşlık isteğini reddetme hakkınız bulunur. Bunun için isteği tıklayıp açılan bölümde arkadaşlık isteğini reddet butonuna basmanız yeterlidir. Ancak bu kişi size yeniden arkadaşlık isteği gönderebilir. Bunun engellemek için ise arkadaşlık isteğini reddettikten sonra spam olarak bildir seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.