Facebook ”bu sayfa kullanıcı adını almaya uygun değil” hatası veriyorsa ne yapmalıyız ?

/ 6 Eylül 2019 / 823 / yorumsuz
Facebook ”bu sayfa kullanıcı adını almaya uygun değil” hatası veriyorsa ne yapmalıyız ?

Facebook size ” Facebook bu sayfa kullanıcı adını almaya uygun değil ” uyarısı mı veriyor?  Peki biz bu sorunu nasıl çözebiliriz ona bir bakalım.

Facebookta kendi isminizle sayfa adı açmak istiyorsunuz ya da farklı bir isimle kullanıcı ismi almak istediğiniz de      ” facebook bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil ” hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz. Bu sorunun nedeni almak istediğiniz isim, daha önceden o isimle bir kayıt oluşturulmuştur o yüzden de facebook size bu uyarı gönderiyor.

Bu sorunu çözebilmek için hiç kullanılmamış isimleri almanız lazım ki bu uyarıyla karşılaşmayalım. Bazen o isimle hiç kayıt olunmamış da olabilir ama facebooktan kaynaklanan sitemsel bir hata mesajıda olabilir. Eğer siz hala bu sorunla karşılaşıyorsanız takipçi sayısına dikkat ediniz belli bir sayının üstünde olması gerekiyor, beğeni sayısı ile 25’in üstünde olup olmamasına dikkat ediniz.

Bu sorunun çözümü için Facebook bir ticket açmanız gerekiyor. Bu yüzden de facebook yardım merkezi ne geri bildirimde bulunabilirsiniz. Sayfa adını değiştirmek istediğinizde aşağıdaki adımları yapabilirsiniz. Sayfanıza giriniz hakkında kısmına geçiniz kullanıcı adı kısmından adınızı düzenleyebilirsiniz.

 

Yukarıda anlattığım adımları takip ederseniz sayfanızın adını değiştirebilirsiniz. Bugün sizlere  facebook bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil hatasından  ve bu hatayla nasıl başa çıkabileceğimizi anlatık. Eğer aklınıza takılan sorularınız olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.