Facebook Creator App ile Geliyor

/ 20 Kasım 2017 / 683 / yorumsuz
Facebook Creator App ile Geliyor

Facebook Creator App ile Geliyor!

Uzun zamandır video yayını ile ilgili değişiklikler yapan Facebook, yeni bir adım atarak Facebook Creator App’i duyurdu. Şirket, video yayıncılarına daha iyi bir ortam sunmak istediğini belli ediyor.

Uygulama Sadece iOS’ta Var

Video içeriği üreticileri için yeni araçlar üreten, üreticilerin platform üzerinden gelir elde etmesine yardımcı olan Facebook, bu kez de Creator App ile bir hamle yapıyor. Android için yakın zamanda kullanıma açılacağı belirtilen uygulama, henüz sadece iOS’ta bulunuyor. Yeni uygulama sayesinde video içeriği üreticileri birçok video editleme aracına kolayca erişim imkanına ve kendi kanallarını özelleştirmek adına birçok süsleme ile efekte sahip olacaklar. Uygulamada kamera efektleri, çerçeveler, çapraz platform paylaşımı gibi özellikler bulunuyor. Creative kit sayesinde kullanıcılar, kendi çıkartmalarını, çerçevelerini, intro, outro ve canlı yayın özelliklerine erişebiliyor. Ayrıca topluluk özelliği ile takipçi ve ortaklarla iletişime geçebilen üreticiler, içerik sayfaları için özel bir gelen kutusu oluşturabiliyor. Facebook sayfasını görüntüleyen kişilerin analizlerine ulaşmak da mümkün.

Fan Club App

Video içeriği üreticilerinin hedef kitlelerini genişletebilmesi adına Fan Club App isimli bir araç geliştirildiği yönünde söylentiler bulunuyor. Yeni iki araç şimdilik birbirinden ayrı çalışıyor olsa da her ikisi de video yayıncılarının çok daha uygun bir ortamda bulunmalarını sağlıyor. Video yayını konusunda gelen yenilikler, Facebook’un Youtube ile girmiş olduğu rekabette avantaj elde etmesini sağlayabilir gibi gözüküyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.