Facebook Dating Deneme Sürümü Hakkında

/ 26 Eylül 2018 / 513 / yorumsuz
Facebook Dating Deneme Sürümü Hakkında

 

Facebook Dating Piyasaya Çıktı mı?

Uzun süredir konuşulan Facebook Dating servisi, bir deneme çalışması için Kolombiya‘da hayata geçti. Arkadaşlık servisi, Tinder ve Bumble‘da gördüğümüz popüler sola veya sağa kaydırma modelinden ayrılıyor , bu yüzden nasıl çalışıyor ve bölgenize ne zaman gelecek ?

Eğer Kolombiya‘da yapılan testin başları durumuna bağlı olarak , Facebook Dating doğrudan Android ve iOS uygulamalarına entegre edilecektir. Facebook‘un tarayıcı sürümünde mevcut değildir, fakat daha sonra gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz.Bu noktada aktiviteleriniz için ayrı bir profil oluşturmanız istenecektir. Düzenli profilinizden yalnızca adınız ve yaşınız, kişisel bilgilerinizin daha fazla gizliliğine yada biraz ‘abartılmasına‘ izin verilecektir.

İOS‘ta en fazla dokuz fotoğraf ve Android’de 12’ye kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz. Fotoğraflar daha sonra telefonunuzun aracılığıyla doğrulanır bir konum damgası(GPS), sahip olmaları gerekmektedir.Facebook bunun sahte resimleri tespit etmek için , potansiyel kullanıcıları saptamak için kullanılması gerektiğini söylüyor.

 

 

Kaydırma yok mu? O zaman nasıl çalışıyor?

Uygulama, arkadaşlık yapabileceğiniz kişileri, grup üyelikleri veya katılmış olduğunuz etkinlik gibi paylaşılan bağlantılarınız aracılığıyla yeni bir aşk aramanızı sağlar.Arkadaş listenizde bulunan kişiler otomatik olarak filtrelenir.Etkileşimi olmayan kişiler, eski arkadaşlar gibi potansiyel bağlantı havuzunuzda görünebilir.

En azından, hizmetin ilk kez test edildiği Kolombiya‘da kullanıcılar, bulundukları yerden 100 kilometre uzaklıktaki  kişilerle etkileşim kurabiliyorlar.Tinder‘ın tersine , başka bir ülkeden veya bölgeden gelen insanlarla eşleştirmek için konumunuzu değiştirmek için bir ücret ödemezsiniz.

 

Facebook‘un çeşitli sorulara yanıt vermenizi isteyeceği bir soru ve cevap sistemi de var.

İnsanlar yıllardır bir arkadaşlık uygulaması olarak Facebook‘u kullanıyorlar, artık işler şimdi daha iyi. Günde istediğiniz kadar mesaj gönderebilirsiniz  fakat sadece 24 saatte 100 yeni insanla bağlantı kurabilirsiniz. Bu sayı inanılmaz derecede yüksek görünüyor.Ayrıca, sadece mesajın bir parçası olarak metin ve emojiler gönderebilirsiniz.Mesaj gönderebilmek için bir kişiyle ‘eşleşmek‘ zorunda değilsiniz.Dışarıda vahşi bir batı var. Unutmayın: Günde yüz insan, sınırsız mesaj.

 

 

 

Facebook Dating‘in ürün müdürü Nathan Sharp ,  şunları söyledi: “İnsanların daha kolay ve daha rahat olmasını sağlamak istiyoruz. Sadece şimdi doğru zaman olduğunu düşündük.” Dedi.

Dating‘e erişmek için, kullanıcılar Facebook‘un mobil uygulamasında menü simgesine tıklayabilirler. Yalnızca 18 yaş ve üstü kullanıcılar için görünecektir. Şimdiye kadar, hizmet kullanımı ücretsizdir ve ödeme planları veya ek reklamlarla ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Facebook Dating‘in diğer bölgelere ne zaman genişleyeceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular