Facebook Dolandırıcılığının Önüne Nasıl Geçebilirim?

/ 22 Temmuz 2019 / 909 / yorumsuz
Facebook Dolandırıcılığının Önüne Nasıl Geçebilirim?

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından temelleri atılan Facebook uygulaması popülerliğini koruyor. Facebook uygulaması 2004 yılından beri hayatımızda ve bu zaman diliminde olan gelişimi önemli olaylardan biridir. Facebook kullanıcılarının bazıları bu uygulama üzerinden dolandırılabiliyorlar. Bu yazımızda ise bu dolandırıcılığın önüne geçmek için öneride bulunacağız.

İlk olarak arkadaş listesinden bahsedelim, Facebook uygulaması üzerinden sizi takip etmeyen bir kişi sizin kimlerle arkadaş olduğunuzu görebilir. Arkadaşlarınız üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Bu tarz bir duruma engel olmak için arkadaş listenizi sınırlandırmanız gerekecektir. Yani arkadaş listeniz, sadece arkadaşlar ya da sadece ben olarak değiştirilmelidir. Ayrıca size arkadaşlık isteği gönderen her kişinin isteğini kabul etmeyin. Sadece tanıdığınız kişilerin isteklerini kabul edin. Farklı kişilerin profilinize ulaşmasına izin vermeyin.

Arkadaşınız yeni hesaptan istek gönderirse bunu dikkate alın. Çünkü sizinle iletişime geçmek için fake hesap açabilirler. Ya da başka bir profil adı altında sizinle iletişime geçebilirler, güvenmediğiniz insanlarla bu tarz iletişime geçmemenizi tavsiye ederiz. Eğer arkadaşlarınız arasında yer alan biri beğeni ve yorum hilelerine karışırsa hesabına virüs bulaşır. Bu adımlar sayesinde virüs bulaştırarak hesap ele geçirilmeye çalışılır. Ayrıca sitenin reklamını yapmak için de izinsiz arkadaşlarınıza mesaj gönderebilir. Bu tarz virüslere bulaşmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca virüsler, beğeniler, bot hesaplardan gelen yorumlar ve paylaşımlar sahte olduğu için yükselmenizi sağlamaz. Bu adımları gerçekleştirmek için gerçek hesaplarla yükselmenizi tavsiye ederiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.