Facebook Erteleme Özelliği

/ 20 Aralık 2017 / 628 / yorumsuz
Facebook Erteleme Özelliği

Facebook Erteleme Özelliği

Facebook, getirecek olduğu yeni bir özellik ile kullanıcılarını farklı bir hizmet sunuyor. Kullanıcılar, istemedikleri kişilerden gelen paylaşımları ve bildirimleri 24 saat, 7 gün ve 30 gün süre ile engelleyebiliyor.

Arkadaşlıktan Çıkarmaya Gerek Yok

Facebook’un önümüzdeki hafta kullanıma sunacağı yeni özelliği ile kullanıcılar, sürekli olarak gelen paylaşım ve bildirimlerden rahatsız olmaları takdirinde bunları engelleyebiliyor. İstenmeyen kişileri takipten ya da arkadaşlıktan çıkarmadan bildirimlerini ve paylaşımlarını engellemek için üç ayrı zaman dilimi bulunuyor. Bunlar; 24 saat, 7 gün ve 30 gün olarak sıralanıyor.

Facebook, kullanıcıların sıkılmış oldukları sayfalardan, gruplardan ve kişilerden belirli bir süreliğine kurtulması için geliştirdiği yeniliğin denemelerine önümüzdeki hafta içinde başlıyor. Özelliğin tüm dünya genelinde aktif olup olmayacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Erteleme Özelliği Nasıl Kullanılır

Kullanıcılar, erteleme özelliğini kullanmak istedikleri kişinin gönderisinin sağ üst kısmında yer alan kısma tıklayıp, bir süre seçerek bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Kişinin gönderilerini ve bildirimlerini engelleme süresinin dolmasına yakın bir zamanda Facebook, bildirim mesajı ile uyarıda bulunacak. Böylece kullanıcılar diledikleri takdirde tekrar engelleme özelliğini kullanabilecek. Engelleme özelliği kullanıldığında engellenen kişiye herhangi bir bildirim ile uyarı yapılmayacak ve karşıdaki kişinin engellendiğinden haberi olmayacak. 24 saat, 7 gün ve 30 gün olarak üçe ayrılan erteleme sürelerinin yanı sıra kişiyi takipten çıkarmak gibi bir seçenek de yer alıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.