Facebook Etkileşimlerini Arttıracak Tüyolar!

/ 23 Temmuz 2019 / 830 / yorumsuz
Facebook Etkileşimlerini Arttıracak Tüyolar!

Bu yazımızda Facebook paylaşımlarında etkileşim olmadığını düşünen kişiler için etkileşimi nasıl arttıracakları konusunda yardımcı olacağız. Facebook paylaşımlarınız beklenen etkileşimi sağlamıyor ve bu durum sizin canınızı sıkıyorsa etkileşimi nasıl arttıracağınız konusunda tüyolar vereceğiz. Aşağıda yer alan maddeleri dikkate aldığınız zaman Facebook etkileşimlerinizde olan artışı fark edeceksiniz.

İlk olarak en çok etkileşimin olduğu zamanlar paylaşım yapın. Yani gece 3 te paylaşım yapmanızla öğlen 3 te yaptığınız paylaşım bir olmaz, kullanıcıların aktifliğine göre bu zaman dilimini sizin belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca fazla gönderi yapmamanızı tavsiye ederiz, çok fazla gönderi bir süre sonra sizi takip edenleri sıkar. Daha az gönderi paylaşarak hem kullanıcıların dikkatini çekersiniz hem de daha iyi içerik sunmuş olursunuz.

Facebook kullanıcıları genellikle olumlu içerikleri beğenirler, olumsuz içeriklerde bulunmanız etkileşiminizde azalma yaşamanıza neden olur. Facebook kullanıcıları genellikle olumlu içerik sunmak isterler, çokça sevilen, çokça kullanılan, çokça sevebilecekleri cümleler kurmanız etkileşimlerinizi arttıracaktır. Paylaşım yapmadan önce paylaşımlarınızın üzerinde durun çünkü ne kadar iyi paylaşım o kadar iyi etkileşim demektir.

Görselliğe önem vermeniz gerekiyor ve paylaşımlarınızın en önemli etkileşimi görsellik diyebiliriz. Video ya da fotoğraf paylaşımlarınızın görünüşüne önem verin. Paylaşımlarınız ve görsellerinizin bir biri içerisinde uyumlu olması gerekir. “@” işareti ile etiket yaptığınız zaman daha da çok sayfalarda bahsedilmiş olursunuz. Etiketleme yaparak sayfaların gündemine düşüp etkileşimi daha da arttırmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.